Alarm SistemleriGüvenlik Sistemleri

Alarm izleme merkezi nedir – Takip Merkezi Nasıl Çalışır

Alarm izleme merkezi amacı ve işleyişi nasıl olur ?

Herkese merhaba bu yazımızda alarm izleme merkezi nedir, alarm takip merkezi nasıl çalışır, alarm izleme fiyatları ne kadardır bu konular hakkında bilgiler vericez. 

Günümüzde alarm sistemi denilince malum kiralama firması akıllara gelmekte olup ülkemizde alarm izleme merkezi yapabilen tek firma bu değildir.  Gerekli izinler ve belgeleri alınmış bir çok alarm izleme merkezi ülkemizde faaliyet göstermektedir. 

Alarm izleme merkezi nedir ?

Valilik tarafından gerekli izinleri alınmış, iş yeri ve ev kullanıcılarının alarm durumlarını takip eden ve kolluk kuvvetlerine alarm durumlarını bilgilendiren işletmelerdir.  Alarm izleme merkezleri alarm sistemlerinde oluşan hırsızlık, yangın, acil durum gibi olayları takip etmek için kurulmuş birimlerdir. 

Alarm izleme nedir ?  Alarm takip merkezi nasıl çalışır ?

Evinizde yada iş yerinizde kurulu olan alarm sisteminin tüm durumlarını izler, alarm açılması, alarm kurulması, hırsızlık alarmı, yangın alarmı gibi durumları takip eder. Alarm takip merkezi kolluk kuvvetleri yada itfaiye gibi birimler ile ortaklaşa çalışır ve alarm panelinden gelen olumsuz durumu bu birimlere hızlı bir şekilde bildirir. 

Alarm izleme merkezi görevleri

Alarm izleme merkezi operatörlerinin kendisine bağlı bir müşteride takip ettiği durumları aşağıda sıraladık 

  • Alarm sisteminin açılış ve kapanış durumu ve saatlerini takibi 
  • Kurulu olan alarm sisteminin  sağlık durumu, arıza olup olmadığı akü ve elektrik bağlantı durumu 
  • Hırsızlık Alarm durumları
  • Yangın alarm durumları 
  • Acil durum ambulans ihtiyaç durumları 
  • Tehtid kodu ile alarm sisteminin açılması 

Alarm İzleme Merkezi Fiyatları

Yaklaşık 2 yıl önce USD olarak fiyatlandırılan alarm izleme merkezi fiyatları günümüzde doların artmasından dolayı TL olarak fiyatlandırılmaktadır. Alarm takip merkezi fiyatlandırması yıllık olarak yapılmaktadır, firma ismi vermeden ortalama olarak 25.10.2022 Tarihi için güncel alarm izleme merkezi fiyatları 1000 tl ile 1200 tl arasında değişmektedir. 

Alarm İzleme Merkezi Nasıl Kurulur

Merak edenler için bundan da bahsetmek istedim, alarm izleme merkezi kurulumu için Bulunduğunuz ilden gerekli valilik izinlerinin alınması gerekmektedir. Valilik izinleri ile birlikte uyulması gereken yönetmelik kuralları bulunur. Alarm izleme merkezinin kurulacağı yerde yeterli elektronik donanımı olmalı, yangın alarm sistemi, yangın söndürme sistemi ve jeneratör sisteminin kurulması gerekmektedir. 

Alarm izleme merkezinizden memnun değilseniz yada alarm izleme hizmeti yenilemesi çok pahalı geldiyse alarm servisi firmasından alarm izleme merkezi fiyatı teklifi alabilirsiniz. 

AlarmServisi.com   

0850 840 69 04 – 0538 020 02 72 

Bu yazımızda ilginizi çekebilir, alarm sistemi kurulumu yaptırırken nelere dikkat edilmeli 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu