Alarm SistemleriGüvenlik Sistemleri

Alarm Sistemi Kurulumu Yaptırmadan Önce

Alarm sistemi taktırmadan önce mutlaka bu yazımız okuyun !!!

Herkese merhaba bu yazımda ev yada iş yerinize alarm sistemi taktırmadan önce, alarm sistemi kullanıcılarının bilmesi gerekenleri anlattım. Alarm sistemi kurulumu yaptırmadan önce mutlaka bu yazımızı okuyun.

Elektrik keslince alarm sistemi çalışmaya devam ediyor mu ?

Alarm sistemi kontrol paneli içerisinde akü yada pil bulunmaktadır. Bu pil sayesinde elektrikler kesilse de alarm sistemi çalışmaya devam eder. Pil yada akü kapasitesine göre 3 – 12 saat arasında alarm sistemi içerisinde takılı bulunun güç kaynağı sayesinde çalışır.

Alarm sistemi akünüzü 2 yılda bir periyodik olarak değiştirin”

Alarm akünüz arızalı ise elektrik kesintisinde alarm sisteminiz çalmaya başlar, alarmı siren aküsünü sökmeden susturamazsınız.

Alarm sistemi kendi kendine çalar mı ?

Alarm sistemi profesyonel bir firma tarafından kurulur ve kaliteli bir marka alarm sistemi seçilir ise yanlış alarm durumu yaşamazsınız.

Şehir dışında iken yada evde yok iken alarmım çalarsa ne olur, kendi kendine susar mı ?

Bir çok alarm panelinde otomatik siren susma özelliği bulunur, bu özellik sayesinde sistem çalmaya başlamasından 5 dk sonra otomatik susar, alarm sistemi iptal olmaz kurulu olarak çalışmaya devam eder.

Alarmım çaldığında bana haber verir mi  ?

Alarm sistemlerinde özelliğine göre sabit telefon hattı ile, GSM hattı ile yada internet hattı ile alarm durumunda size ve belirlediğiniz kişilere alarm durumunu bildirebilir. ( Bunun için gerekli ayarlamaların ve bağlantıların yapılması gerekmektedir. )

Alarm sistemini uzaktan açıp kapatabilir miyim ?

 

Yeni nesil hırsız alarm sistemlerinde cep telefonu uygulaması ile uzaktan kontrol özelliği bulunmaktadır. Cep telefonu uygulama özelliği olan bir alarm sistemi kurulumu yaptırırsanız alarm sisteminizi uzaktan açıp kapatabilir ve alarm çaldığında, alarm sistemini istediğiniz yerden kolayca susturabilirsiniz.

 

 

Kablolu alarm sistemi & Kablosuz alarm sistemi hangi sistem kurdurulmalı ?

Ev için kurdurulacak alarm sisteminin kablosuz olması sayesinde evde kablo kirliliği olmaz. İş yerlerinde kablolu alarm sistemleri tercih edilebilir. Kablolu alarm sistemi kablosuz alarm sistemine göre daha stabil çalışmaktadır.

Alarm sistemi fiyatı ? 

Taktıracağınız alarm sisteminin marka ve modeline göre alarm sistemi fiyatı değişir. Yeni nesil kablosuz alarm sistemleri ortalama 2500 tl den başlamakta olup dedektör sayısı ve sistem özelliklerine göre 10.000 tl lere kadar çıkabilen alarm sistemleri bulunur.

Alarm sistemi online satış sitesi 

Kablolu ve kablosuz alarm sistemi fiyatı ve modellerini online satış sitemizden inceleyebilir, güvenle sipariş verebilirsiniz. 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu