Alarm SistemleriGüvenlik Sistemleri

Alarm sistemi nasıl susturulur

Çalan alarm sistemi nasıl susturulur, öten sirenin susturulması nasıl yapılmalıdır.

Herkese merhaba bu yazımızda çalan alarm sistemi nasıl susturulur anlattık,. Hırsız alarm sistemlerinde susmayan ev yada iş yeri alarm sistemi kullanıcıları çok zor durumda bırakabilir,  Alarm sistemi susturulması için gerekli işlemleri videomuzda detaylı olarak anlattık.

Çalan alarm sistemi nasıl susturulur

İlk olarak unutmayın alarm sisteminin panel içerisinden kabloları sökmek yada siren kablolarını koparmak çözüm değildir daha fazla hasara sebep verebilir. Çalan alarm sisteminin susturulması için yapılması gerekenler 

  • Alarm sisteminiz elektrik kesintisinden çalıyor ise tuş takımı ekranında hiç bir ışık yanmıyor ise panel akünüz bittiği için sirenini çalmaya başlamıştır, yapılması gereken dış siren kapağı açılıp siren içerisindeki akü uçları sökülmelidir, bu sayede çalan alarm susar. Elektrikler geldiğinde alarm paneli içerisindeki akünün değiştirilmesi gerekir. 

 

  • Şifrenizi yanlış girdiyseniz tuş takımı üzerinde Clear yada # tuşu bulunur bu tuşa bir kere basılıp şifrenizi yavaşça tek tek tuşlayarak alarm sisteminizi susturabilirsiniz. 

 

  • Alarm sistemi şifresini bilmiyorsanız çalan alarmı susturmak için yapılması gereken tek işlem siren kapağı açılıp akü kutup başı uçları sökülmeli ve panelden gelen kablolar sökülmelidir. Şifresi unutulan alarm sistemi resetlenerek fabrika ayarlarını döndürülüp alarm sistemi tekrar programlanmalıdır. 

Alarm sisteminde kullanıcıların yaşadığı arıza durumlarında alarm sisteminin kuran firmaya ulaşamaz ise yada alarm sistemi kurulumu yapan firmadan memnun değil ise alarm sistemi teknik servis hizmeti alabileceği bir firma arayışına girer. 

AlarmServisi.com Paradox alarm sistemi yetkili servisidir. Alarm sistemi arıza ve bakım işlemi Paradox alarm sistemi kurulumunda deneyimli teknik personel tarafından yapılmaktadır. Firmamız tarafından verilen Paradox alarm servisi hizmeti garantilidir. Ev yada iş yeri alarm sistemi arızalarında profesyonel teknik servis ekibimiz tarafından yaşadığınız arıza ve sorunlar giderilir. Alarm servisi için gelen teknik ekip, belirtilen arıza dışında sistemin bakım ve genel kontrolünü ücretsiz olarak yapmaktadır.

Verilen Alarm Sistemi Teknik Servis Hizmetleri

  • Paradox Alarm sistemi akü değişimi 
  • Paradox Alarm sistemi kurulumu
  • Paradox Alarm sistemi iptali, alarm sistemi devre dışı bırakılması 
  • Paradox Alarm Demontaj – Montaj hizmeti 
  • Paradox Alarm periyodik bakım 
  • Paradox Alarm Satışı 
  • Alarm izleme merkezi hizmeti 

Alarm sistemi arıza ve çözümleri 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu