Güvenlik SistemleriPDKS Sistemleri

Bekçi tur kontrol sistemi l Bekçi devriye sistemi

ekçi tur kontrol sistemi nasıl çalışır ?

Herkese merhaba bu yazımızda bekçi tur kontrol sistemi nedir, bekçi tur kontrol sistemi nasıl çalışır detaylı olarak bunlardan bahsettik. 

Bekçi tur kontrol sistemi nedir ?

Fabrikalarda, binalarda, yada sitelerde güvenlik görevlisi personellerinin riskli noktaları, site ve fabrika etrafını düzenli olarak kontrol edip etmediğini takibi için bekçi tur kontrol sistemi kullanılır.  Bekçi devriye takip programı ile tur kalemi içerisindeki devriye bilgileri raporlanır. Bekçi devriye tur kontrol sistemi sayesine güvenlik personelinizin site etrafında yada fabrika etrafında gerekli kontrolleri yapıp yapmadığı takip edilir. 

Bekçi tur kontrol sistemi nasıl çalışır ?

Bekçi tur kontrol seti içerisinde bulunan noktalar ve bekçi tanımla kartları sayesinde sistem yapılandırması oluşturulur. Bilgisayarınıza ekçi tur takip yazılımı kurulur. Yazılıma işletmede kontrol edilecek kaç adet nokta var ise tek tek isimleri ile tanımlanır. Güvenlik görevlisi personelleri anahtarlıklara herkesin ismi ayrı olacak şekilde şekilde tanımlanarak sistem yapılandırılması bitirilir. Devriye atacak güvenlik personeli devriyeye başlamadan önce anahtarlığını bekçi tur kalemine okutarak devriyeye kimin başlıyacağını belirtir. Sonrasında tanımlı tüm noktaları sırayla dolaşır. Dalaşma ve kontrol tamamlandığında devriyeyi bitirdiğini belirtmek için adına tanımlanmış bekçi anahtarlığını tur kalemine okutur. İstenilen zamanlarda cihaz içerisindeki devriye bilgileri bilgisayara çekilerek raporlanır. 

Bekçi tur kontrol sistemi fiyat 

Ürünlerin teknik özelliklerine ve set içerisinde bulunan noktaların sayına göre bekçi tur kontrol sistemi fiyatı değişmektedir. Sete ilave edilecek nokta ve bekçi tanıtma anahtarlıkları ürün fiyatını belirler.  Bekçi tur kontrol sistemi ihtiyacınız için online satış sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Bekçi tur kalemi neden ve nasıl bozulur ?

Bekçi takip sistemi kullanıcılarının yaşadığı en sık sorun devriye ur kaleminin bozulmasıdır. Bunun en büyük sebebi devriye tur kaleminin düşürülmesinden kaynaklıdır. Devriye tur kalemi darbelere karşı dayanıklı bir ürün olsa da çok sık düşürüldüğünde arızalanır. Bekçi tur kaleme nasıl bozulur sorusunun cevabı cihazın yere düşürülmesidir. 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu