Alarm SistemleriGüvenlik Sistemleri

DSC alarm arıza ( system ) ışığı yanıyor 

DSC alarm bip sesi kesme nasıl yapılır

Merhaba bu yazımızda Dsc alarm sistemi tuş takımı üzerinde system ışığı yanıyor ise ne yapılması gerekiyor, dsc alarm arıza görme ve alarm arıza çözümlerinden bahsedicez.

DSC Alarm sisteminizde System ışığının ( Sarı ışık ) yanmasın iki sebebi vardır.

1 – Kullanmakta olduğunuz alarm sisteminizde bir arıza yada hata olduğunu gösterir.

2 – Eğer alarm sistemi ötmüş ise system ışığı alarm hafızası olduğunu gösterir, alarm çalmış ise arıza olmasa System ışığı yanar.

System ışığı ile birlikte tuş takımından bip sesi geliyorsa alarm sisteminizde bir arıza vardır,  tuş takımı bipleyerek sesli olarak size bildirir.

DSC alarm bip sesi kapatma nasıl yapılır ? 

Şifre paneli üzerinde Önce  * sonra 2 tuşuna basılarak DSC alarm arıza görme menüsüne girilir. Bu işlemden sonra tuş takımı bip sesini keser. Mevcut arıza durumu görüldükten sonra # tuşuna basılarak arıza görme menüsünden çıkılır. Bu işlemden sonra DSC alarm dıt sesi kesilir.

Bu durum normal değildir, alarm sisteminizde bir arıza durumu söz konusu olup DSC alarm teknik servisi tarafından arızanın giderilmesi gerekmektedir.

DSC alarm sistemi arızaları için alarmservisi.com dan teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

  TEL : 0850 308 33 48 GSM : 0538 020 02 72

DSC Alarm hafızası nasıl görülür ? 

Dsc alarm sisteminde alarm hafızasını öne  * tuşuna sonra  3 tuşuna basarak görebilirsiniz.  * ve 3 tuşladıktan sonra tuş takımı ekranında alarm hangi bölgeden gelmiş ise o bölgenin ışıkları yanar.

DSC alarm sistemindeki arızanın ne olduğunu öğrenmek için dsc arıza kodları yazımızı inceleyebilirsiniz.

DSC Alarm arıza kodları 

 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu