Alarm SistemleriGüvenlik Sistemleri

DSC alarm arıza ( system ) ışığı yanıyor 

DSC alarm bip sesi kesme nasıl yapılır

Merhaba bu yazımızda Dsc alarm sistemi tuş takımı üzerinde system ışığı yanıyor ise ne yapılması gerekiyor, dsc alarm arıza görme ve alarm arıza çözümlerinden bahsedicez.

DSC Alarm sisteminizde System ışığının ( Sarı ışık ) yanmasın iki sebebi vardır.

1 – Kullanmakta olduğunuz alarm sisteminizde bir arıza yada hata olduğunu gösterir.

2 – Eğer alarm sistemi ötmüş ise system ışığı alarm hafızası olduğunu gösterir, alarm çalmış ise arıza olmasa System ışığı yanar.

System ışığı ile birlikte tuş takımından bip sesi geliyorsa alarm sisteminizde bir arıza vardır,  tuş takımı bipleyerek sesli olarak size bildirir.

DSC alarm bip sesi kapatma nasıl yapılır ? 

Şifre paneli üzerinde Önce  * sonra 2 tuşuna basılarak DSC alarm arıza görme menüsüne girilir. Bu işlemden sonra tuş takımı bip sesini keser. Mevcut arıza durumu görüldükten sonra # tuşuna basılarak arıza görme menüsünden çıkılır. Bu işlemden sonra DSC alarm dıt sesi kesilir.

Bu durum normal değildir, alarm sisteminizde bir arıza durumu söz konusu olup DSC alarm teknik servisi tarafından arızanın giderilmesi gerekmektedir.

DSC alarm sistemi arızaları için alarmservisi.com dan teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

  TEL : 0850 308 33 48 GSM : 0538 020 02 72

DSC Alarm hafızası nasıl görülür ? 

Dsc alarm sisteminde alarm hafızasını öne  * tuşuna sonra  3 tuşuna basarak görebilirsiniz.  * ve 3 tuşladıktan sonra tuş takımı ekranında alarm hangi bölgeden gelmiş ise o bölgenin ışıkları yanar.

DSC Alarm Arıza ve Çözümleri 

DSC Alarm sisteminde Elektrik kesintisinde alarm ötüyor.

DSC Alarm Paneli içerisinde bulunana akü bitmiş durumda olabilir.

Arıza Çözümü : Alarm paneli içerisinde bulunun akü değiştirilmelidir.

DSC Alarm sisteminin kendi kendine yanlış alarm ( Fake Alarm ) veriyor.

Alarm sisteminde en çok yaşanan sorunların başında sistemin kendi kendine ötmesi ( yanlış alarm vermesi ) denilebilir. 

Arıza Çözümü : Alarm sisteminde takılı bulunan dedektörlerden biri arızalanmış olabilir, arızalı dedektör tespit edilip değiştirilmelidir.

DSC Alarm çaldığında cep telefonuma arama gelmiyor, alarm sistemi aramıyor.

Alarm sistemi sabit telefon hattı ile belirlediğiniz cep telefonu numaralarını arayabilir, alarm panelinize telefon hattı bağlı ise belli aralıklarla mutlaka alarmı çaldırıp arama testi yapın.

Arıza Çözümü : Alarm paneline bağlı telefon hattı çalışmıyor yada kablo bağlantısı çıkmış olabilir. Alarm paneline bağlı telefon hattına telefon makine bağlanarak test edilmelidir.

DSC Alarm sistemi kurma şifresini unuttum yada bilmiyorum.

Uzun süre kullanılmayan alarm sisteminde kurma şifresi unutulabilir, şifrenizi mutlaka not alın.

Arıza Çözümü : Alarm sistemi şifresi unutulmuş ise alarm sistemi markasına göre programlama menüsünden kullanıcı şifresi görüntülenebilir, panelde bu özellik yok ise panel resetlenip tekrar programlanarak şifre fabrika ayarlarına döndürülebilir.

DSC Alarm sistemim şifreyi doğru girdiğim halde kurulmuyor.

Evinizde yada iş yerinizde açık kapı var ise ekranda hangi bölgenin açık olduğu numaralar ile gösterilir, tuş takımı üzerinde açık bölgeleri görebilirsiniz. 

Arıza Çözümü : Alarm sistemlerinde açık bölge varsa şifre girildiğinde sistem kurulmaz. Açık kapı yada cam var mı kontrol edilmeli, yok ise sisteme bağlı alarm dedektörlerinden biri arızalanmış olabilir, bu dedektör tespit edilip değiştirilmelidir.

DSC alarm sistemindeki arızanın ne olduğunu öğrenmek için dsc arıza kodları yazımızı inceleyebilirsiniz.

DSC Alarm arıza kodları 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu