Alarm SistemleriGüvenlik Sistemleri

DSC Alarm Servisi – DSC Alarm Teknik Servis

DSC alarm sistemi arıza ve bakım onarım hizmeti

Herkese merhaba bu yazımızda DSC alarm sistemi arıza durumunda dsc alarm servisi teknik destek ve yerinde alarm teknik servis hizmeti alabilmeniz için gerekli numara ve bilgileri paylaşıcam. 

Alarm sisteminde kullanıcıların yaşadığı arıza durumlarında alarm sisteminin kuran firmaya ulaşamaz ise yada alarm sistemi kurulumu yapan firmadan memnun değil ise dsc alarm teknik servis hizmeti alabileceği bir firma arayışına girer. 

AlarmServisi.com DSC alarm sistemi yetkili servisidir. Alarm sistemi arıza ve bakım işlemi DSC alarm sistemi kurulumunda deneyimli teknik personel tarafından yapılmaktadır. Firmamız tarafından verilen DSC alarm servisi hizmeti garantilidir. Ev yada iş yeri alarm sistemi arızalarında profesyonel teknik servis ekibimiz tarafından yaşadığınız arıza ve sorunlar giderilir. Alarm servisi için gelen teknik ekip, belirtilen arıza dışında sistemin bakım ve genel kontrolünü ücretsiz olarak yapmaktadır.

TEL : 0850 308 33 48 GSM : 0538 020 02 72

DSC Alarm Arıza ve Çözümleri 

DSC Alarm sisteminde Elektrik kesintisinde alarm ötüyor.

DSC Alarm Paneli içerisinde bulunana akü bitmiş durumda olabilir.

Arıza Çözümü : Alarm paneli içerisinde bulunun akü değiştirilmelidir.

DSC Alarm sisteminin kendi kendine yanlış alarm ( Fake Alarm ) veriyor.

Alarm sisteminde en çok yaşanan sorunların başında sistemin kendi kendine ötmesi ( yanlış alarm vermesi ) denilebilir. 

Arıza Çözümü : Alarm sisteminde takılı bulunan dedektörlerden biri arızalanmış olabilir, arızalı dedektör tespit edilip değiştirilmelidir.

DSC Alarm çaldığında cep telefonuma arama gelmiyor, alarm sistemi aramıyor.

Alarm sistemi sabit telefon hattı ile belirlediğiniz cep telefonu numaralarını arayabilir, alarm panelinize telefon hattı bağlı ise belli aralıklarla mutlaka alarmı çaldırıp arama testi yapın.

Arıza Çözümü : Alarm paneline bağlı telefon hattı çalışmıyor yada kablo bağlantısı çıkmış olabilir. Alarm paneline bağlı telefon hattına telefon makine bağlanarak test edilmelidir.

DSC Alarm sistemi kurma şifresini unuttum yada bilmiyorum.

Uzun süre kullanılmayan alarm sisteminde kurma şifresi unutulabilir, şifrenizi mutlaka not alın.

Arıza Çözümü : Alarm sistemi şifresi unutulmuş ise alarm sistemi markasına göre programlama menüsünden kullanıcı şifresi görüntülenebilir, panelde bu özellik yok ise panel resetlenip tekrar programlanarak şifre fabrika ayarlarına döndürülebilir.

DSC Alarm sistemim şifreyi doğru girdiğim halde kurulmuyor.

Evinizde yada iş yerinizde açık kapı var ise ekranda hangi bölgenin açık olduğu numaralar ile gösterilir, tuş takımı üzerinde açık bölgeleri görebilirsiniz. 

Arıza Çözümü : Alarm sistemlerinde açık bölge varsa şifre girildiğinde sistem kurulmaz. Açık kapı yada cam var mı kontrol edilmeli, yok ise sisteme bağlı alarm dedektörlerinden biri arızalanmış olabilir, bu dedektör tespit edilip değiştirilmelidir.

Verilen DSC Alarm Teknik Servis Hizmetleri 

DSC Alarm sistemi akü değişimi 

DSC Alarm sistemi kurulumu

DSC Alarm sistemi iptali, alarm sistemi devre dışı bırakılması 

DSC Alarm Demontaj – Montaj hizmeti 

DSC Alarm periyodik bakım 

DSC Alarm Satışı 

Alarm izleme merkezi hizmeti 

DSC Alarm Arıza Durumunda Ne Yapılmalı?

Alarm sistemi arızası esnasında kullanıcılar çok zor durumda kalabilir. Alarm sisteminizde arıza yaşamak istemiyorsanız mutlaka 2 yılda bir periyodik bakımını yaptırın. Bazı alarm arıza durumlarını kendiniz de çözebilirsiniz, bazı arızalarda dsc alarm teknik servisi ile görüşüp yerinde teknik servis hizmeti almanız gerekir. 

DSC Alarm Servis Ücreti 

DSC alarm teknik servis ücreti alarm sisteminin kurulu olduğu semt ve arıza bilgisi alındıktan sonra telefonda belirtilecektir. Detaylı bilgi için AlarmServisi.com müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu