CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

DVR Ekran görüntüsü gelmiyor arızası

DVR kayıt cihazı monitöründe görüntü neden olmaz

Kamera sistemlerinde en sık yaşana arızalardan biri dvr kayıt cihazı monitöründe görüntü olmamasıdır. DVR kayıt cihazında görüntü neden olmaz arızası ve çözüm önerileri bu yazımızda.

DVR kayıt cihazına monitör bağlamadan çalışır mı ?

DVR kayıt cihazı vga yada hdmı çıkışına monitör bağlanmasa kayıt yapar ve internet üzerinden görüntüler izletebilir. Monitör bağlanır ise anlık izleme yapılabilir. monitörün amacı budur. 

DVR monitörüne görüntü gelmiyor arızası

DVR kayıt cihazı ekranına bağlı monitörde no signal yazıyor ise kamera görüntüleri ekrana gelmiyor ise farklı sebepleri bulunmaktadır;

  • Kamera sistemine bağlı monitör arızalanmış olabilir 
  • DVR ile monitör arasındaki kablo arızalanmış olabilir 
  • DVR kayıt cihazı HDMI ve VGA çıkışları arızalanmış olabilir. 

DVR Monitörüne görüntü gelmiyor arıza çözüm önerilerimiz

İlk olarak çalıştığından emin olduğunuz bir monitör ile çalışmayan monitör yer değiştirilmeli ve monitörün sağlam olup olmadığı kontrol edilmelidir. Sağlam olan monitörde de görüntü gelmiyor ise ara bağlantı kablosu değiştirilmelidir. Kablo değiştirildiğinde yine görüntü gelmiyor ise dvr vga yada hdmı görüntü çıkışı arızalanmıştır. DVR kayıt cihazının servise gönderilmesi gerekir. 

Kamera sistemi ne kadar elektrik tüketir

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu