CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

DVR Kayıt Cihazı Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır ?

DVR firmware yükleme yaparken nelere dikkat edilmelidir ?

Herkese merhaba bu yazımda sizlere DVR kayıt cihazı yazılım güncelleme nasıl yapılır, dvr yazılım yüklenirken ere dikkat edilmelidir, dvr kayıt cihazı firmware dosyaları nasıl temin edilir detaylı olarak bahsedicem. 

Dvr Kayıt Cihazı Yazılımını Kendiniz Güncelleme Yapabilir Misiniz ?

Yazılım güncelleme işlemi basit bir işlem olsa da dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır, yazılım güncellemesi için doğru firmware dosyasını bulmak, uyumlu disk gibi. 

DVR kayıt cihazlarında yazılım yüklemenin iki farklı yöntemi bulunur ; 

1. DVR menüsünden Flash Disk ile yazılım yüklemesi 

Kamera sistemlerinde görüntü kaydedici olarak kullanılan dvr kayıt cihazı menüsünde yazılım güncelleme menüsü bulunur. Bu menüden doğru firmware güncelleme dosyası flash diske yüklenip dvr usb girişine takılan dosya yüklü disk ile kamera kayıt cihazı yazılımı güncellenebilir. 

Firmware dosyası yüklenecek flash disk maksimum 16 GB kapasiteli olmalı ve Fat 32 formatında biçimlendirilmiş olmalıdır yok dver diski görmez.  

2. DVR Web ara yüzünden yazılım güncellemesi 

Dvr kayıt cihazına internet explorer üzerinden pc ile bağlanıldığında ayarlar menüsünde bakım bölümü bulunur. Bakım menüsüne girildiğinizde yazılım güncelleme seçeneğine bilgisayra indirdiğimiz firmware dosyası seçilerek dvr yazılım güncellemesi yapılabilir. 

DVR Yazılım güncellemesi yapılırken cihaz enerjisinin kesilmemesi, cihazın kapanmaması gerekir. 

DVR Kayıt cihazı yazılımı neden güncellenmelidir ?

Kamera sistemi kayıt cihazı üreticileri satmış olduğu dvr kayıt cihazlarında ilerleyen dönemlerde gördükleri yazılımsal sorunları gidermek için belli aralıklara güncel yazılımlar çıkarır, yada dvr kayıt cihazına yeni bir özellik eklendiğinde yeni firmware dosyası yayınlayarak eskiden satılan kayıt cihazlarına bu özellikleri yazılım güncellemesi ile keler. 

DVR Kayıt cihazı firmware / yazılım dosyaları nerden indirilir ?

Kullanmakta olduğunuz dvr kayıt cihazı güncelleme dosyasını farklı şekillerde tedarik edebilirsiniz; 

  • Üretici firmanın web sitesinden 
  • İthalatçı firmanın web sitesinden 
  • İthalatçı firmanın teknik destek ve servis hizmeti biriminden  doğru dosyaları temin ederek yazılım güncellemesi yapabilirsiniz. 

Doğru Yazılım Yüklenmez İse Ne Olur ?

Yazılım güncellemesi için bulduğunuz firmware dosyası  doğru versiyon dosya değil ise dvr kayıt cihazınız yazılım yüklemesi esnasında hata verir ve yüklemeyi yapmaz, bazı markalarda mevcut yazılımında çöktüğünü gördük bundan dolayı yetkili teknik serviste yazılım güncellemesi yapılmasını tavsiye ederim. 

DVR Kayıt cihazı P2P izlemesi nasıl yapılır yazımızda ilginizi çekebilir 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu