Alarm SistemleriGüvenlik Sistemleri

Ev alarm sistemi kurulumu ( Nelere dikkat edilmeli )

Evinize alarm sistemi kurulumu yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz

Bu yazımızda ev alarm sistemi kurulumu, ev alarm sistemi fiyatı, en iyi ev alarm sistemi markası hangileri bunlardan bahsedicez. Evinize alarm sistemi kurulumu yaptırmadan önce bu yazımızı sonuna kadar mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

İlk olarak evinize kurduracağınız alarm sistemi kablolu mu kablosuz mu olacak buna kara vermeliyiz. Kablosuz alarm sistemleri kablolu alarm sistemlerine göre daha yüksek maliyetlidir. Kablosuz alarm sistemi evler için daha çok tercih edilmektedir. Kurulumda dedektörler ile alarm merkezi arasına kablo çekilmemesi sayesinde evde kırma dökme ve kablo kirliği olmaz.

Alarm sistemi kurulumu yaptırmadan önce bunları alarm montaj firmasına mutlaka sorun 

Kurulacak alarm sistemi tamamen kablosuz mu ?

Yeni nesil kablosuz ev alarm sistemlerinde harici sirende dahil olmak üzere tüm ürünler kablosuz olabiliyor, bu sayede ev içerisinde hiç bir kablo kirliği ve duvar delme olmadan kurulum tamamlanıyor.

Cep telefonu uygulaması var mı ?

Gelişen teknolji ile birlikte alarm sistemleri cep telefonu uygulaması üzerinden kontrol edilebiliyor, bu sayede dünyanın neresinde olursanız olun alarmınız çaldığında haberiniz olabiliyor ve  alarm sistemini uzaktan açıp kapatabiliyor ve anlık durumunu görebiliyorsunuz.

Sim kart takılma özelliği var mı ?

Yeni nesil kablosuz ev alarm sistemi evinizdeki modeme kablolu ve kablosuz olarak bağlanarak çalışabiliyor fakat evinizin internetin çalışmadığı durumlarda alarm paneli üzerinde sim kart girişi var ise panele takılan sim kart ile evinizin internet çalışmasa bile alarm sistemini cep telefonundan kontrol edebiliyorsunuz.

Alarm sistemi markası nedir ?

Türkiye pazarında satılmakta olan bir çok alarm markası bulunmakta olup, alarm markalarının birbirlerine göre farklı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Kurdurulacak alarm sistemi markası çok önemlidir. Stabil çalışmayan sorunlu bir alarm sistemi hiç bir işe yaramaz.

 Sizlere Kablosuz ev alarm sisteminde Ajax  Alarm Sistemi markasını tavsiye ediyorum.

Türkiye pazarında ence en iyi kablosuz alarm sistemi ajax alarm sistemidir diyebilir. Tabi ki en iyi olmanın getirdiği en büyük dezavantaj ajax alarm sistemi fiyatı diğer sistemlere göre pahalı kalmaktadır. Eğer bütçeniz ajax alarm sistemi almaya yetmiyor ise bir alt kalite Opax alarm sistemi fiyatı ve ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Bu yazılarımda ilginizi çekebilir. 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu