CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

Ev kamera sistemi kurulumu

Evinize kamera sistemi kurulumu yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz

Bu yazımızda ev kamera sistemi kurulumu, ev kamera sistemi fiyatları, en iyi kamera sistemi markası hangileri bunlardan bahsedicez. Evinize kamera sistemi kurulumu yaptırmadan önce bu yazımızı sonuna kadar mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Öncelikle iki farklı tip kamera sistemi bulunmaktadır;

1Kablolu ev kamera sistemi ; Kamera kayıt cihazı ile güvenlik kamerası arasına cctv kablo çekilerek kurulan sistemlerdir. Sistem kablo alt yapısı ile kurulduğu için stabil çalışır. DVR kayıt cihazı içerisine takılan harddiske kayıt yapmakta olup disk kapasitesine göre kayıt gün süresi değişmektedir. Kablolu kamera sistemlerinde kayıt süresi kablosuz kamera sistemine göre daha uzun dur.

Kablolu kamera sisteminin en büyük avantajı sistemin stabil çalışmasıdır.

2Kablosuz ev kamera sistemi ; Kamera kayıt cihazı olmadan ip sistem teknolojisi ile çalışan  kameralar üzerinde wifi bağlanma özelliği olan kamera sistemleridir. Kablosuz kamera sistemi kurulumu yaptırırken ev de kullanılan modem wifi özelliği iyi olmalıdır. Kameralar içerisine kayıt için micro sd kart takılır. SD kart kapasitesine göre 4 -6 gün kayıt yapabilir.

Kablosuz kamera sistemleri en büyük avantajı kablo bağlantısı olmadığı için evde kırma – dökme yada kablo kanalı kurulum esnasında yapılmamasıdır. 

En büyük dezavantajı modem resetlendiğinde yada wifi şifresi değiştirildiğinde kamera ayarlarının tekrar yapılması gerekir.

Ev kamera sistemi kurulumu yaptırırken nelere dikkat edilmelidir ?

1- Evinizde kablo çekme imkanı var ise kablolu kamera sistemi kurdurmanızı tavsiye ederim. Kablo çektirme imkanı yok ise iyi bir modem ile kablosuz kamera sistemi kurdurabilirsiniz.

2 – Kablolu kamera sistemleri kablosuz kamera sistemlerine göre daha fazla kayıt tutuğu için uzun süre kamera kayıdı tutulmasını istiyorsanız kablolu kamera sistemi kurdurmanızı tavsiye ederim.

Kablosuz ip kameralar içerisine teknik özelliğine göre 64 GB  yada 128 DB micro sd kart takılabiliyor. DVR kayıt cihazları içerisine 500 GB dan başlayarak 10 TB a kadar disk takılabiliyor.

3 – Kablosu ip kameralarda sağa – sola ve aşağı – yukarı hareket etme özelliği sayesinde takılacağı nokta ölü alan kalmaz. Kablosuz ip kamera istenilen noktaya döndürülebilir.

Ev kamera sistemi fiyatı ve online satın almak için linkini bırakacağım web sitesini inceleyebilirsiniz.

Kamera sistemi kurulumuyla ilgili bu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu