CCTV SistemleriGüvenlik SistemleriVideolu Anlatımlar

H.264 DVR Şifre Reset Nasıl Yapılır?

Kamera kayıt cihazı şifresi unutulur ise ne yapılmalı.

Herkese merhaba bu yazımızda DVR kayıt cihazı şifre resetleme yöntemleri nelerdir?, dvr admin şifresi unutulmuş ise kayıt cihazı şifre resetlemesi nasıl yapılır bunlardan bahsedicez.

H.264 Dvr şifre resetleme nasıl yapılır ?

1 – DVR kayıt cihazına monitör bağlı olmalıdır, ekranındaki tarih ve saat yada hata kodu not alınır.

2 – DVR şifre üretme  programı kod yada tarih saat bölümüne kayıt cihazı ekranındaki tarih yada hata kodu girilerek geçici şifre oluşturulur.

3 – DVR şifre resetleme programının oluşturduğu geçici şifre dvr şifre bölümüne yazılarak dvr  varsayılan şifreye çekilir, yada menüye girilip kullanıcı yönetiminden yeni şifre tanımlanır. 

DVR şifre resetleme yapabilmek için elinizdeki dvr kayıt cihazının şifre resetleme programını bulmanız yada dvr şifre resetleme destek hizmeti veren ( Ücreti karşılığında ) bir firmadan yardım almalısınız.

 

Dvr şifre resetleme işlemini ücretsiz nasıl yaptırırım ?

Kamera sisteminizin kurulumunu yapan firma ile görüşerek ( her firma bunu ücretsiz yapmaya bilir ) ücretsiz bir şekilde dvr şifrenizi resetlettirebilirsiniz. 

Kamera Kayıt Cihazının Şifresini Unuttum

Kamera kayıt cihazı şifrenizi hatırlamıyorsanız, yada dvr şifresini bilen personeliniz işten ayrılmış ve size dvr şifresini vermediyse dvr kayıt cihazından kayıt izleme ve ayarlar menüsüne giriş yapabilmeniz için DVR admin şifresini bilmeniz gerekir. ine internet üzerinden kamera sistemini izlemeniz için kayıt cihazı admin şifresini bilmeniz gerekmektedir.

DVR şifre resetleme için bizi arayanlar genellikle H.264 yazısını  kayıt cihazının markası yada modeli zannetmektedir. H.264 dvr kayıt cihazlarının kayıt formatı türüdür. Yeni nesil dvr kayıt cihazlarının çoğu H.264 kayıt ettiği için cihaz üzerine yada etiketine marka model yerine bu özellik yazısı yazılmaktadır.

Öncelikle dvr admin menü giriş şifresini resetlemek için kayıt cihazı yazılımını bilmeniz gerekmektedir. Yeni nesil dvr kayıt cihazlarında dvr şifre resetleme işlemi marka ve modele göre değişmektedir.

DVR şifre resetleme cihaz modeline ve markasına göre tarih saat ile geçici giriş şifresi üretilerek, yada Resetleme kodu ile  yapılmaktadır. DVR kayıt cihazı üreticileri ürettikleri kamera kayıt cihazlarının şifreleri unutulur dvr şifresinin resetlenebilmesi için dvr şifre resetleme programı hazırlamışlardır. Bu dvr şifre resetleme programları dvr ekranındaki tarih saate göre, yada güvenlik koduna göre adin resetleme şifresi üretir. Bu şifreler günlük yada saatlik geçerli olur.

XMEYE Dvr kayıt cihazı şifre resetleme

XMEYE yazılımlı dvr kayıt cihazlarına admin şifresi resetleme işlemi tarih saate göre, yada dvr kayıt cihazına  yanlış şifre girildiğinde verdiği hata kodu ile yapılır. Yeni nesil XMEYE dvr kayıt cihazı şifre resetlemesi QR kod ile yapılmaktadır. XMEYE DVR şifre resetleme programına kayıt cihazı ekranındaki tarih saat girilerek yada dvr hata kodu girilerek 1 gün geçerli resetleme kodu alınır. Bu kod ile dvr şifresi resetlenir.

Haikon Dvr kayıt cihazı şifre resetleme ; 

Hikvision dvr kayıt cihazlarında eski yazılımlı ise dvr ekranındaki seri numarası ve tarih saat ile, yeni nesil yazılımlı bir dvr kayıt cihazı ise İVMS 4200 pc programı ile dvr kayıt cihazına ağ üzerinden bağlanarak cihaz içerisinden resetleme dosyası alınıp geri yüklenerek yapılır.

Cenova Dvr kayıt cihazı şifre resetleme ;

Cenova dvr kayıt cihazlarına admin şifresi resetleme işlemi ekrandaki tarih saate yapılır. Cenova DVR şifre resetleme programına kayıt cihazı ekranındaki tarih saat girilerek 1 gün geçerli resetleme kodu alınır. Bu kod ile dvr menü içerisine girilip yeni şifre tanımlanarak eski şifre resetlenir.

Avenır Dvr kayıt cihazı şifre resetleme ;

Avenır dvr kayıt cihazlarına admin şifresi resetlemesi ekrandaki tarih saate yapılır. Avenır DVR şifre resetleme programına kayıt cihazı ekranındaki tarih saat girilerek 30 dk geçerli resetleme kodu alınır. Bu kod ile dvr menü içerisine girilip yeni şifre tanımlanarak eski şifre resetlenir.

Neutron Dvr kayıt cihazı şifre resetleme ; 

Neutron dvr kayıt cihazlarına admin şifresi resetleme işlemi tarih saate göre, yada dvr kayıt cihazına  yanlış şifre girildiğinde verdiği hata kodu ile yapılır.  Neutron DVR şifre resetleme programına kayıt cihazı ekranındaki tarih saat girilerek yada dvr hata kodu girilerek 1 gün geçerli resetleme kodu alınır. Bu kod ile dvr şifresi resetlenir.

Dahua Dvr kayıt cihazı şifre resetleme ; 

Dahua dvr kayıt cihazlarına admin şifresi resetleme işlemi tarih saate göre, yada dvr kayıt cihazına  yanlış şifre girildiğinde verdiği hata kodu ile yapılır.  Dahua DVR şifre resetleme programına kayıt cihazı ekranındaki tarih  girilerek 1 gün geçerli resetleme kodu alınır. Bu kod ile dvr şifresi resetlenir.

NVSIP Yazılımlı Dvr kayıt cihazı şifre resetleme ; 

Nvsip yazılıma sahip dvr kayıt cihazlarına admin şifresi resetleme işlemi  dvr kayıt cihazına  yanlış şifre girildiğinde verdiği hata kodu ile yapılır.  NVSİP DVR şifre resetleme programına kayıt cihazı ekranındaki hata kodu girilerek 1 gün geçerli resetleme kodu alınır. Bu kod ile dvr şifresi resetlenir.

DVR Şifre resetleme hizmeti ücretli mi ? 

DVR Şifre resetleme teknik destek hizmeti ücretlidir. Telefon ile verilen şifre sıfırlama hizmeti ücreti 200 tl dir. Resetleme telefon ile yapılamıyor ise dvr kayıt cihazına yazılım yüklenerek yapılıyor ise  yazılım yükleyerek dvr şifre resetleme hizmeti 250 tl dir. 

Dvr kayıt cihazı şifre temin hizmetini sisteminizi kuran firmanın vermesi gerekir. Bu hizmeti bizden talep ederseniz karşılığında verdiğimiz hizmetin bedelini talep etmekteyiz. İstediğimiz ücret şifre için değildir, teknik destek hizmet bedelidir.

DVR Şifre Resetleme Hizmeti Nasıl Veriliyor ?

1 – DVR Şifre resetleme yapabilmemiz için dvr kayıt cihazı kullanıcı adı şifre soran ekran görüntüsünü teknik destek whatsapp hattımıza iletiyorsunuz

2 – Teknik destek ekibimiz yolladığınız ekran görüntüsündeki tarih ve saate göre Avenır dvr şifre üretme programı ile geçici şifre üretiyor

3- Teknik destek ödemesini whatsapp  ile size belirtilen firma hesabımıza yapıyorsunuz. 

3 – Teknik destek ekibimiz sizi telefon ile arayıp dvr menüsünden admin şifresini sıfırlatıp yeni şifre oluşturmanız için gerekli tüm işlemleri yaptırıyor.

Whatsapp Teknik Destek Hattı : 0543 276 95 15 

!!!!!  Önemli  !!!!!!

Ödeme yapılmadan yada ücretsiz  şifre resetleme hizmeti verilmemektedir.

Teknik Destek Ücret Listesi

 

DVR Şifre resetleme hizmeti : 200 tl 

Haikon ve Hiloook Serisi DVR Şifre resetleme hizmeti : 250 tl 

DVR Şifre resetleme + Cep ygulama kurulumn hizmeti : 300 tl

Modem Port Açma hizmeti : 250 tl 

Cep Telefonu uygulama ayarları teknik destek hizmeti  : 250 tl 

DVR / NVR PC Yazılımı kurulum teknik destek hizmeti  : 250 tl 

DVR Şifre Resetleme Hizmeti Verilen Markalar

 • XMeye DVR Şifre resetleme 
 • Neutron Dvr Şifre Resetleme 
 • Cenova DVR Şifre Resetleme 
 • Dahua Dvr Şifre Resetleme 
 • Fujitron Dvr Şifre Resetleme 
 • Avenır Dvr Şifre Resetleme 
 • Walkerton Dvr Şifre Resetleme 
 • SCSI Dvr Şifre Resetleme 
 • XVR Yazılımlı Dvr Şifre Resetleme 
 • Hyundai Dvr Şifre Resetleme 
 • Goldmaster Dvr Şifre Resetleme
 • XR Plus Dvr Şifre Resetleme

Yukarıda belirttiğimiz markalar dışında birçok marka dvr kayıt cihazı admin şifre sıfırlama hizmeti verilebilmektedir. 

DVR admin menü şifresi unutulmuş ise bizlerden ücretli olarak şifre resetleme teknik destek hizmeti alabilirsiniz. 

Kamera Sistemi Arıza ve Çözümleri

 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu