CCTV SistemleriGenelGüvenlik Sistemleri

Hikvision Bağlantı Kesme Zaman Aşımı Hatası ve Çözümü

Hikvision hesap ayırma sorunu çözüldü

Hikvision marka DVR ve NVR Kayıt cihazlarında yaklaşık 4 aydır devam eden hesap ayırma sorunu uzun uğraşlardan sonra kısmi olarak çözüme ulaştı. Türkiye’deki Hikvision teknik destek birimi ile 4 aydır yaptığımız görüşmeler sonucunda yetkili servislere hesap ayırma için uygulama üzerinden yetki verdiler ve artık farklı hikvision hesaplara tanımlı DVR ve NVR kayıt cihazları hesapları ayrılabilmektedir. 

Hikvision HKConnect izlemesi nasıl yapılır ? 

Hikvision markasında P2P cloud üzerinden kamera sistemi görüntülerinin izlenmesi için  HKConnect uygulamasında hesap oluşturulur ve bu oluşturulan hesaba dvr kayıt cihazı tanımlanır. Bu şekilde kamera görüntüleri sabit ip adresi olmadan izlenebilir, farklı kullanıcıların bu kamera görüntülerini izlemesi için ana hesaptan izleme yetkisi alınarak izleme yapılabiliyordu.  

Hikvision hesap ayırma neden yapılır ? 

DVR kayıt cihazının ilk tanımlandığı hesap giriş bilgileri kaybedilir ise yada telefondan uygulama silindiğinde, telefon değiştiğinde bu giriş bilgileri kaydedilmediği için dvr yeni bir HKConnect hesabına tanımlanabilmesi için eski HKConnect hesabından ayrılması gerekli, hesap ayrıldıktan sonra yeni hesaba tanımlama yapılarak kamera görüntüleri izlenebiliyordu

Hikvision hesap ayırma hatası ? 

Bir çok kullanıcı hesap ilgilerini kaybettiği için dvr kayıt cihazını yeni hesaba tanımlamak istediğine kayıt cihazının farklı bir hesaba tanımlı olduğu o hesaptan yetki alması gerektiği uyarısı alıyor du. Hesaba ulaşılamadığı için eski hesaptan ayırma işlemi yapılmak istenildiğinde bağlantı zaman aşımı uyarısı alınıyor ve hesap ayrılmıyordu. Bu hata hikvision firmasından kaynaklı olup çözüm bulunamadı. 

Hikvision hesap ayırma hatası çözümü 

Yetkili servislere uygulama üzerinden hesap ayırma işleni için destek talebi açma imkanı getirildi bu sayede hikvision yetkili servisleri hesap ayırma işlemini kolayca yapılabilmesi sağlandı. 

Hikvision hesap ayırma nasıl yapılıyor ? 

DVR yada NVR kayıt cihazının takılı olduğu yerdeki bilgisayara Sadp tool programı kurularak kamera kayıt cihazı tanımlı olduğu mevcut hesaptan yetkili servisler tarafından kolayca ayrılabiliyor. 

Hikvision Kamera Sistemi Hesap ayırma Teknik Destek Hizmeti 

Firmamız hikvision markasının yetkili servisi olduğu için DVR yada NVR kayıt cihazını tanımlı olduğu hesaptan ayrılmasını sağlayabiliyor. Bu işlem için teknik destek bedeli talep edilmekte olup ücretsiz teknik destek hizmeti verilmemektedir. 

Hikvision hesap ayırma teknik destek hizmeti ve detaylı bilgi için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz. 

 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu