CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

Hikvision ( Haikon ) DVR Kayıt İzleme Nasıl Yapılır ?

Geçmişe dönük güvenlik kamerası görüntüleri izlenmesi nasıl yapılır ?

Herkese merhaba bu yazımızda Hikvision marka DVR kayıt cihazı geçmiş kayıt görüntüleri izlemesi nasıl yapılır, Haikon kamera sistemi kayıt izlemesi yapılırken nelere dikkat edilmelidir detaylı olarak anlattık. 

Hikvision DVR Kayıt İzleme Nasıl Yapılır ?

Hikvision DVR kayıt cihazında geçmişe dönük kamera kayıtlarının izlene bilmesi için kayıt izleme menüsüne giriş yapılması gereklidir. Kayıt izleme menüsüne girebilmeniz için dvr kayıt cihaz admin şifresi ve kullanıcı adının bilinmesi gerekir. DVR admin şifresi bilinmiyor ise şifre resetlemesi yapılarak menüye giriş yapabilirsiniz.  DVR menüsünde kayıt izleme bölümüne girildiğinde ilk olarak izlenecek kamera numarası, sonrasında hangi günün izleneceği ekrana gelen seçeneklerden seçilerek yapılabilir. İstenilirse dvr menüsünden bir harici diske kamera görüntüsü yedeği alınabilir. 

Kamera Sistemi Kayıt Yapıyor Mu ?

Geçmişe dönük güvenlik kamerası kayıtlarının izlenebilmesi için dvr kayıt cihazının kayıt yapması gereklidir. Haikon dvr kayıt cihazı ana ekranında her kameranın kutucuğunda kayıt yapıp yapmadığına dair işaret bulunur. DVR içerisindeki HDD arızalanır ise DVR dan 3 saniyede bir uyarı sesi gelir, bu sesi duyarsanız kamera sistemi kayıt yapmıyordur.

Kamera Kaydı Nasıl Silinir 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu