CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

Hikvision l Hilook Kamera sistemi hesap ayırma nasıl yapılır

Hikvison ve Hilook dvr kayıt cihazı hesap ayırma aşamaları nelerdir ?

Hilook yada Hikvision dvr kayıt cihazı hesap ayırma işlemi nasıl yapılır, Hikvision cep izlemesi için tanımlı kullanıcı nasıl silinir detaylı anlattık. Hik-Connect ile hesap ayırma işlemi  

Hik-Connect hesap ayırma neden yapılır ?

Haikon kamera sistemlerinde P2P ile izleme yapılabilmesi için Hik-Connect uygulamasında kullanıcı hesabı oluşturulur ve dvr bu kullanıcı hesabına tanımlanır. Tanımlana kullanıcı hesabı yetkili kullanıcı olur ve başka kişilere kamera görüntülerinin izlemesi için davet gönderir. İlk kurulumda tanımlana Hik-Connect hesabına ulaşılamıyor ise yada dvr kayıt cihazı el değiştirdiğinde bu tanımlı kullanıcı ile dvr arasında hesap ayırma işlemi yapılmalıdır. 

2024 yılından irtibaran hikvision hesap ayırma işlemini sadece yetkili servis ve distribitör firmalar yapabilmektedir.  Hesap ayırma işlemi için firmamızdan ücretli teknik destek hizmeti alabilirsiniz. 

https://umitozalp.com/hikvision-hesap-ayirma-teknik-destek-hizmeti/

Hik-Connect / Hilook  DVR Hesap ayırma nasıl yapılır ?

Hesap ayırma işleminin yapılabilmesi için dvr kayıt cihazına monitör bağlı olmalıdır ve vr kayıt cihazı ile cep telefonuna kurduğumuz Hik-Connect uygulaması aynı wifi ağında olmalıdır. DVR ekranında P2P bölümü açılır, Hik-Connect uygulamasında yeni cihaz eklemeye girilir, ve p2p de bulunan cihaz seri numarası okutulur. Uygulama seri numarasını okuduğunda dvr kayıt cihazının başka bir hesap ile ilişkilendirilmiş olduğu uyarısını ve altta hesap ayır seçeneği çıkar. Hesap ayır dediğimizde DVR admin şifresi ve uygulamada çıkan doğrulama kodu girilerek eski hesaptan dvr ayrılır. Bu sayede yeni Hik-Connect hesabına dvr kayıt cihazını tanımlayabilir ve kamera görüntülerini izlemeye başlayabilirsiniz. 

Hik-Connect uygulaması ile hesap ayrılmadı ?

Hilook yada hikvision marka dvr kayıt cihazlarının hesap ayırma işlemi için Hik-Connect uygulaması kullanılır, videoda anlattığımız aşamaların sonunda hesap ayırma işlemi başarısız oldu uyarı verir ise dvr kayıt cihazının yazılımının güncellenmesi gerekir. 

DVR Yazılım güncellemesi için dvr kayıt cihazının yetkili servise gitmesi gerekir, satın aldığınız firma ile irtibata geçmeniz gerekecektir. 

Hikvision Kamera Sistemi Hesap ayırma Teknik Destek Hizmeti 

Firmamız hikvision markasının yetkili servisi olduğu için DVR yada NVR kayıt cihazını tanımlı olduğu hesaptan ayrılmasını sağlayabiliyor. Bu işlem için teknik destek bedeli talep edilmekte olup ücretsiz teknik destek hizmeti verilmemektedir. 

Hikvision hesap ayırma teknik destek hizmeti ve detaylı bilgi için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz. 

Hikvision dvr kayıt izleme 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu