Alarm SistemleriGüvenlik Sistemleri

Kablosuz alarm sistemi alırken nelere dikkat edilmelidir

Kablosuz alarm sistemi almadan önce bu yazımızı mutlaka okuyun

Hırsızlığa karşı koruma için ev yada iş yerlerinde kablosuz alarm sistemi alırken nelere dikkat edilmeli, kablosuz alarm sistemi fiyatı ve teknik özellikleri bu yazımızda 

Alarm sistemi satın alırken genellikle ilk olarak çevremizdeki alarm sistemi kullanıcılarına sorarız, sonrasında internet üzerinden yorumlara bakarak marka araştırması yaparak karar vermeye çalışırız.

Kablosuz alarm sistemi alırken nelere dikkat edilmeli

Özellikle evlerde hırsızlığa karşı alınabilecek önlemlerin başında gelen kablosuz alarm sistemi taktırmadan önce dikkat edilmesi gerekenleri sizler için madde madde anlatacaz 

1- Kablosuz alarm sistemi çalışma frekansı ne olmalı 

Kablosuz alarm sistemleri 868 ve 433 Mhz olarak iki farklı frekansta çalışır. 868 mhz radyo frekansı ile çalışan alarm markaları 433 Mhz e göre daha uzun çalışma mesafesine sahiptir. Kablosuz alarm sistemi kurulumun yapılacağı yer büyük ise 868 Mhz çalışan alarm sistemi tercih edilmelidir. 

2- Kablosuz alarm dedektörü Pil ömrü 

Kablosuz alarm sistemlerinde alarm dedektörleri içerisine takılan piller ile çalışır, dedektörün kullandığı pil tipi çok önemlidir. Kablosuz alarm dedektörü pillerinin bitmeye yakın değişmesi gerektiği için ne kadar uzun süre çalışır ise o kadar iyidir ve dedektör içerisine takılan pil modeli kolayca ulaşılabilen bir pil tipi olmalıdır. 

3- Alarm sistemi markası 

Ülkemizde satılan bir çok kablosuz alarm sistemi markası olup bunların en iyisi ajax kablosuz alarm sistemleridir. Alarm sisteminin takılacağı yerdeki tüm güvenlik ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir alarm markası seçmeli ve bu alarm ürünlerinin yanlış alarm vermemesi gerekmektedir. 

4- Kablosuz alarm sistemi kurulumu yapan firma 

Son olarak sizlere alarm sisteminin kurulumunu yapacak montajcı firmasında işine hakim ve yaptığı işin iyi olması gerektiğinden bahsedicem çünkü alarm markası ne kadar kaliteli olursa olsun alarm sistemi kurulumu düzgün yapılmaz ise ileriki dönemlerde sürekli yanlış alarm durumu oluşturur ve çalışmaz. 

Neden alarm sistemi taktırmalı yazımızda ilginizi çekebilir 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu