Videolu Anlatımlar

Kamera sistemi internet olmadan çalışırmı?

Kamera sisteminin çalışması için internet şart mı?

Herkese merhaba bu yazımızda kamera sistemi internetsiz çalışır mı?, güvenlik kamera sistemi internet olmadan izlenir mi? bundan bahsedecez. 

Kamera sistemi internetsiz çalışır mı ? 

Kamera sistemi internet olmadan çalışır, kamera sistemine internet bağlanmaz ise cep telefonundan yada bilgisayardan izleme yapılamaz. 

Kamera sistemi internetsiz nasıl çalışır ? 

Güvenlik kamerası görüntüleri dvr kayıt cihazının içerisine takılan Harddiske yapar, dvr kayıt cihazına bağlı monitörden kamera görüntüleri ve kayıt görüntüleri izlenebilir. Kameraların internet üzerinden izlene bilmesi için internete bağlı olması gerekir. 

Kamera sisteminin cep telefonundan izleme bilmesi için mutlaka interte bağlanması gerekmektedir. Cep telefonumuzda internet olması yeterli değildir. Kamera sisteminin bulunduğu yerde internet yok ise yakın bir noktada olan kablosuz internet ağından da çalıştırılabilir. Kamera sisteminin wifi ile nasıl çalıştırıldığını anlatan videomuzu yazımızın sonunda inceleyebilirsiniz. 

Kamera sistemi nasıl çalışır? 

Kamera sistemleri çalışması için DVR yada Nvr dediğimiz video kaydediciler kullanılır. B u kamera kaydedicilerine bağlı güvenlik kamerası görüntüleri dvr içerisinde takılan diske kayıt edilir. DVR yada NVR kayıt cihazlarına monitör bağlanarak canlı izleme yapılabilir. Cep telefonu yada Pc den izlemek için kamera kayıt cihazına internet bağlanmalıdır. İnternet kablolu yada kablosuz olarak bağlanabilir. Cep telefonuna indirdiğimiz cep uygulaması ile telefonumuzdan, Bilgisayarımıza indirdiğimiz kamera izleme yazılımı ile de bilgisayarımızdan hem canlı görüntü hemde kayıt izlenebilir. 

Kamera sistemi teknik servisi 

Evinizde yada iş yerinizde kurulu olan kamera sistemini internetten izleyemiyorsanız yada kamera sisteminizde farklı bir arıza mevcut ise yerinde teknik servis hizmeti için aşağıdaki firmadan hizmet alabilirsiniz. 

 

Kamera sistemi internet üzerinden nasıl izlenir ?

Yeni nesil dvr kayıt cihazlarında P2P özelliği bulunmaktadır, P2P özelliği sayesinde sabit ip olmadan dvr kayıt cihazı ser numarasından kamera sistemi internet üzerinden izlenebilir. Sabit ip gerek olmaması sayesinde aylık 40  tl ye yakın bir kar elde edersiniz. Yeni nesil tüm kamera kayıt cihazlarında P2P özelliği bulunmaktadır. P2P ile kamera sistemini bilgisayara yüklediğiniz kamera izleme programından da izleyebilirsiniz. 

DVR kayıt cihazı wifi üzerinden izlenmesi için ne yapılması gerekiyor, hangi ürünler ile dvr kayıt cihazına wifi özelliği eklenir bu yazımızda sizler için videolu olarak anlattık 

DVR kayıt cihazı kablosuz internet ile izleme nasıl yapılır 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu