CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

Kamera sistemi izlemesinde internet hızının önemi

Güvenlik kamerası görüntüleri izlerken neden donar ?

Bu yazımızda kamera sisteminde internet hızının öneminden bahsedicez, kamera görüntüleri izlerken neden donar, kamera sistemi internet hız ne olmalı detaylı olarak anlatıcaz. 

Kamera sisteminde internet hızının önemi

Güvenlik kamerası görüntülerini izleyebilmemiz için dvr kayıt cihazının takılı olduğu yerdeki internet hızının iyi olması gerekir, uzak izlemede cep telefonundan yada bilgisayarda görüntülerin sorunsuz izlenebilmesi için İnternet yükleme hızının yüksek olması gerekir. 

Kamera görüntüleri cep telefonundan izlerken neden donar

Bunun iki sebebi vardır, 1. sebep dvr kayıt cihanının takılı olduğu yerde internet yükleme hız 5 Mbps in altında ise kamera görüntüleri internetten izlenirken donar. İkinci sebebi internet izlemesi yaptığımız telefon yada bilgisayarın indirme hızı düşük ise görüntülerde donma olur. 

İzleme yapılan telefonda indirme hızı 10 Mbps altında ise kamera görüntülerinde yine donma olur. 

Kamera sistemi internet hızını nasıl ölçeriz.

DVR kayıt cihazının takılı olduğu yerdeki bir bilgisayardan Google arama kısmına ADSL Hız testi yazdığınızda ekrana gelen sitelerden birine giriş yaparak ADSL Hızınızı test edebilirsiniz. 

Sizler için hazırlamış olduğumuz videomuzda detaylı olarak kamera sistemi görüntü donma sorunları ve çözümlerinden bahsedilmiştir. 

Kamera sistemi kurdurmadan önce bu yazımızı mutlaka okuyun !!!!

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu