CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

Kamera Sistemi Kayıt Yapmıyor – DVR Neden kayıt yapmaz

Kamera sistemi kayıt sorunları ve çözümü

DVR kayıt cihazı neden kayıt yapmaz, Kamera sistemi neden kayıt yapmama sonu ve çözümü bu yazımızda sizler için anlattık. Güvenlik kamera sisteminin kayıt yapmaması ciddi bir sorundur ve bu arızanın mutlaka çözülmesi gerekmektedir bu yazımızda kamera sistemi kayıt yapmama arızasının çözümlerinden bahsettik. 

Kamera kayıt cihazı neden kayıt yapmıyor ?

DVR kayıt cihazı içerisinde kamera görüntülerinin kayıt yapması için Hard Disk bulunur, kamera kayıt cihazı içerisindeki disk arızalanmış ise yada DVR besleme adaptörü yeterli akımı veremez ise kamera kayıt cihazı kayıt yapmaz. 

Kamera sisteminin kayıtta olduğunu nasıl anlarız ?

Kamera sisteminin kayıt yapıp yapmadığını dvr kayıt cihazına bağlı ekranda çıkan kayıt işaretinden anlarız. Kamera kayıt cihazı kayıt yapıyor ise kamera görüntülerinin izlendiği monitörde kaset yada Rec işareti çıkar. Bu sayede kamera sisteminin kayıt yapıp yapmadığı anlaşılır. 

Kamera sistemi kayıt sorunu nasıl çözülür ?

İlk olarak dvr kayıt cihazı besleme adaptörü değiştirilerek sorunun adaptörden olup olmadığı tespit edilmelidir. 12 Volt 3 amper bir adaptör takılarak dvr çalıştırılır. Adaptör değiştirlidiğinde kayıt başladıysa sorun adaptörden kaynaklanmıştır.  

Adaptör değiştirildiğinde dvr kayıt cihazı kamera görüntülerini kaydetmiyor ise, dvr ekranında kayıt işareti çıkmamış ise sorun dvr içerisindeki diskten kaynaklanıyordur. DVR kayıt cihazı diski yenisi ile değiştirilmelidir. 

Kamera sistemi arızaları için alarmservisi.com dan teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

TEL : 0850 308 33 48 GSM : 0538 020 02 72

Kamera sistemi kayıtları nasıl silinir ?

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu