CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

Kamera sistemi modem port açma nasıl yapılır

Sabit ip ile kamera sistemi cep izlemesi nasıl yapılır ?

Herkese merhaba bu videomuzda kamera sistemi modem port açma nasıl yapılır, sabit ip adresi ile kamera sistemi cepten izleme yapılırken dvr ve modem ayarları nasıl yapılmalıdır bu yazımızda detaylı olarak anlattık 

Kamera Sistemi Modem port açma neden yapılır ?

DVR kayıt cihazında P2P ( sabit ip adresi olmadan izleme ) özelliği yok ise kamera sisteminin cep telefonundan izlenebilmesi için modem ip adresinin sabit olması ve modem ayarlarında dvr kayıt cihazı yerel ip adresine port açma ( yönlendirme ) işleminin yapılması gerekir. 

Modem port yönlendirme nasıl yapılır ?

İki aşamadan oluşur, 1. aşama dvr kayıt cihazı network ip adresinin ayarlanması ve 2. aşama modem ayarlarından port numaralarının açılması şeklinde yapılmalıdır. DVR kayıt cihazı menüsünden yerel ip adresi sabitlenir ve kamera sistemi port numaraları tespit edilir. Tespit edilen port numaraları modem içerisinde port açma ayarlarına girilerek dvr kayıt cihazı yerel ip adresine yönlendirilir. Port yönlendirme işleminde modem güvenlik duvarı kapatılmalıdır. 

Güvenlik Kamerası Modem Port Yönlendirme Avantajları

Sabit ip adresi ile kamera sistemi izleme hızı P2P izlemesine göre daha hızlı olmaktadır, güvenlik Kamerası görüntüleri izlemesi çok daha hızlı yapılmaktadır. 

Uzaktan kayıt izleme sabit ip adresi ile daha stabil yapılmaktadır. 

Kamera sisteminde güvenlik açığı oluşturmaz.

Modem Port Yönlendirme Dezavantajları

Sabit ip adresi hizmeti için aylık bir ücret ödenir, sabit ip adresi ücreti hizmet sağlayıcıya göre değişir. 

Modem ayarları resetlendiğinde port açma işleminin tekrar yapılması gerekir. 

Benim tavsiyem kamera sistemlerinde cep telefonundan kamera görüntülerinin izlenmesi için P2P sistemleri daha az maliyetli ve zahmetsizdir. P2P ile kamera sistemi izleme ayarlarını kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz, modem port açma işlemi montajcı bir firma tarafından yapılması gerekir. 

Sizin için hazırladığımız Kamera sistemi P2P izlemesi nedir yazımızda ilginizi çekebilir. 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu