CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

Kamera sisteminde kayıtlar nasıl silinir ?

Güvenlik kamerası kayıtlari silme işlemi nasıl yapılır

Herkese merhaba bu yazımızda kamera görüntüleri nasıl silinir, geçmişe dönük güvenlik kamerası kayıtları dvr kayıt cihazından nasıl silinir detaylı olarak bahsedicez.

Kamera sistemlerinde görüntüler dvr kayıt cihazı içerisine takılan harddisklere kaydedilir, geçmişe dönük yapılan kayıtların silinmesi için diskin formatlanması gerekir.

Kamera sisteminde kayıtlar nasıl silinir ?

Bazı durumlarda dvr kayıt cihazı içerisindeki kayıtların silinmesine ihtiyaç duyulur, dikkat edilmesi gereken nokta bu görüntüler tek tek yada belli bir tarih arası silinemez, disk içerisindeki bütün görüntüler silinebilir. DVR kayıt cihazı menüsünden HDD yönetimi bölümüne girilerek disk formatlanır.

Kamera görüntüleri silme işlemi nasıl yapılır ?

DVR kayıt cihazında ana menüye giriş yapılır. Ana menüde Araçlar yada HDD yönetimi menüsü bulunur. HDD yönetimi menüsüne girdiğinizde DVR kayıt cihazı içerisinde takılı olan disk bilgileri görülür. Sağ tarafta bulunan seçeneklerde HDD Formatla seçeneği vardır, Ekrandaki diski seçip HDD formatla dediğinizde Disk içerisindeki bütün kayıtlar silinir.

Silinen kamera görüntüleri nasıl geri getirilir ?

Disk formatlaması yapıldığında geçmişe dönük bütün kayıtlar silinmiş olur, bu kayıtların geri getirilebilmesi için veri kurtarma işlemi yapılması gerekmektedir. Veri kurtarma işlemi yüksek maliyetli bir hizmettir. 

Kamera Sistemi Disk Seçimi 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu