Bilgi BankasıCCTV SistemleriVideolu Anlatımlar

Kamera Sistemini Kablosuz İnternet İle Çalıştırma

Kamera kayıt cihazına wifi özelliği nasıl eklenir.

Herkese merhaba bu yazımızda sizlere DVR Kayıt cihazının kablosuz internet ile çalıştırılması nasıl yapılır bunu anlatıcaz.

Kamera kayıt cihazlarını wifi ile çalıştırmak isterseniz USB Wifi adaptör yada access point  router kullanabilirsiniz.  olması gerekir.

 

Wifi adaptör direk dvr kayıt cihazın arakasındaki USB girişe takılarak takılarak çalıştırılmaktadır, fakat takılacak dvr kayıt cihazının wifi adaptör desteği mutlaka olmalıdır. Her dvr kayıt cihazında wifi adaptör takılma özelliği yoktur.

 

 

 

DVR Kayıt cihazlarının kablosuz olarak network ağına bağlamak için ikinci seçeneğiniz access point  router  cihazlarıdır. Bu cihazlar kablosuz internet ağını kabloluya çeviri, bu sayede dvr kayıt cihazı network girişine  router çıkışından kablolu olarak internet verilebilir.

 

 

 

Kamera kayıt cihazını wifi olarak çalıştırmanın bazı dezavantajları bulunmaktadır. 

1 – Wifi sinyalinin dvr kayıt cihazının takılacağı noktada iyi çekmesi gerekir

2- Modemda kablosuz ağ şifresi değiştirildiğinde dvr cihazınızın bağlantısı kopar, DVR wifi şifresi de güncellenmelidir.

3- Wifi ağ iletim hızı kablolu ağa göre daha yavaş olduğu için görüntüleriniz yavaş gelir.

Kamera sistemi DVR Kayıt cihazına wifi özelliği nasıl ekleneceğini sizin için hazırlamış olduğum videoda izleyebilirsiniz.

Kamera sistemi kurulumu yaptırmadan önce sistemim takılacağı yerde kablolu internet yok ise dvr kayıt cihazınızı kablosuz internet ile çalıştırabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız kamera sistemi kurulumu yaptırmadan önce nelere dikkat edilmelidir yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Kamera Sistemi kurulumu yaptırmadan önce

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu