Alarm SistemleriGüvenlik Sistemleri

Opax Alarm Sistemleri – Opax Kablosuz Hırsız Alarmı

Opax alarm sistemi genel özellikleri

Opax alarm sistemi ürünleri teknik özellikleri, opax kablosuz ve kablolu alarm sistemi genel özellikleri nelerdir, opax kablosuz ev alarm sistemi, opax kablosuz iş yeri alarm sistemi incelemelerini bu yazımızda bulabilirsiniz. 

OPAX Yönetilebilir GSM Alarm Sistemi Kullanım Alanları

Özellikle kablo çekilemiyecek alanlarda kullanılması için tasarlanan opax kablosuz alarm sistemleri evler, iş yerlerinde, yat ve karavanlar için tasarlanmış hırsız alarm sistemi ürünleridir. Akıllı Alarm Sisteminiz ile eviniz, iş yeriniz ve daha bir çok alanda güvenlik sağlayabilir, ek aksesuarlarıyla birlikte hırsızlara ve kötü niyetli kişilere ve olumsuz durumlara karşı caydırıcılık sağlayabilir ayrıca bulunduğu alandaki yönetilebilir cihazların kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Opax Alarm Sistemi Menşei Nedir?

Opax alarm ürünleri uzak doğu üretimi olup Ülkemizde satış ve servis hizmeti verilmektedir. Ülkemizde satılan opax hırsız alarm sistemi  ürünleri 2 yıl garantilidir. 

Opax Kablosuz Alarm Fiyatı 

Opax alarm sistemleri ürünlerini online satış sitemizden güvenle sipariş verebilirsiniz. 

Opax alarm sistemleri özelikleri 

Telefonunuzdaki Uygulama üzerinden Kurma / Açma

Sistemi dilediğiniz zaman Dilediğiniz yerden, Cep Telefonunuzdan OPAX uygulamamız ile Alarmınızı Aktif / Pasif konuma getirebilirsiniz. Sadece Alarmınızı aktif / pasif yapılabildiğini düşünmeyin, cihazın panel üzerinden yapılacak tüm işlemleri cep telefon uygulamasından da yapılabilmektesiniz. Alarmınızı programlamak için veya mühendislik ayarlarını yapabilmek için programla kodlarını öğrenmenize gerek yok, Tüm Güvenliğiniz avuçlarınızın arasında, sade anlaşılır ve Türkçe.

WİFİ / PSTN / GSM Çalışma Özelliği

Panelinizi 2 farklı şekilde kontrol edilebilmektesiniz… PSTN ve GSM (SMS) ile çalışabilmektedir. Panelinize takacağınız hattınız mutlaka konuşma ve Sms desteklemelidir. GSM özelliği ise SMS ve Konuşmayı destekleyen sim kartı kullanıyorsanız bu uygulama üzerinde alarmınızı online kontrol edebilmektesiniz. SIM Kartınız yoksa cihazın PSTN girişini (Telefon Hattı) özelliğini kullanarak tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. PSTN hattında cep telefonu uygulaması desteklemez, sadece alarm panelinizi arayıp şifrenizi girdiğinizde otomatik telesekreter mesajı ile alarm panelinizin o anki devrede olup olmadığını, Kurma / Açma İşlemini, Ortam Dinleme özelliğini , Karşılıklı konuşma özelliğini telesekreter yardımıyla kullanabilmektesiniz.

Ortam Dinleme

Opax alarm sistemlerinde, Android ve IOS uygulaması ile Alarm panelinin bulunduğu ortamı telefonunuzdan dinleyebilirsiniz. Ortam Dinlemesini tuşladığınızda sizin sesiniz karşı tarafa gitmez sadece panelin bulunduğu ortamın sesini dinleyebilirsiniz. Bu özellik Sim Kartınızın Konuşma paketi ve SMS destekliyorsa yapabilirsiniz. Alarm panelinizde Sim kart kullanmıyor sadece Postane hattı kullanıyorsanız alarm panelinizi arayarak bu özelliği kullanabilirsiniz…

Haber Alma Merkezi

Opax alarm panellerini, Alarm izleme merkezine yönlendirebilirsiniz. Alarm Panellerimiz CONTAC ID Protokolünü destekleyip, Kurma /Açma Raporu , Alarm anında rapor, Günlük Test raporları gönderme özelliğine sahiptir. Ayrıca panelimiz düzeldi raporu da göndermektedir. Panelimizin bir diğer özelliği ise aynı anda hem AHM merkezini hem de sizi aramaktadır..

Akıllı Soket / Priz

Cep Telefonu üzerinden 16 adete kadar Dilediğiniz cihazı istediğiniz zaman tek tuşla Açıp Kapatabilirsiniz. Evinizde kombinizin elektriğini akıllı prize taktığımız varsayalım, Uygulama üzerinden dilediğiniz yerden Kombinizi açıp kapatabilirsiniz.. Akılı prizimiz aynı zamanda alarm anında da devreye girmektedir. İşyerinizin içinde veya dışına projektör takılı olduğun düşünelim, alarm anında projektörlerinizi otomatik olarak aktif hale getirebilirsiniz, hem de kablosuz olarak. Alarm paneli ile projektör arasına asla kablo çekmiyorsunuz.

Zamanlı Kurulum

Alarm sisteminiz otomatik olarak belirlediğiniz saatlerde Kurma ve Açma tanımlayabilmektesiniz. Bir işyerinizin olduğunu düşünelim işyerimizi çalışma saatleri 08.30-18.00 dir. Uygulama üzerinden 08.30 alarmınızı devre dışı, 18.00 da ise alarmınızı aktif durumunda ayarladığınızda her gün belirlenen saatler alarmını aktif ve pasif hale otomatik hale gelmektedir. Dilerseniz aynı gün içerisinde farklı Kurma ve Açma saatlerini girebilirsiniz.

Kurma / Açma Raporu

Sistem Kurma/Açma bilgilerini rapor halinde görebilirsiniz. Bu sayede Her alarm kurulduğunda veya alarm devre dışı bırakıldığında panel sizi ister arayarak ister SMS ile bilgilendirir. Online olarak alarmınızın çalışan tarafından hangi saatte açıldığını hangi saatlerde kapatıldığını görebilirsiniz .Size düzenli olarak Her kurma /Açma işlemi yapıldığında size SMS gelir. Bu sayede işletmenizi anlık olarak takip edebilirsiniz.

Alarm Durumunda Arama

Alarm sistemi alarm durumunda hem arama yapar hem de cep telefonunuza bildirim gönderir. Aynı anda belirlemiş olduğunuz AHM hizmet merkezini de otomatik olarak bilgilendirme yapmaktadır. Panelimiz toplamda 8 adet aranılacak telefon numarası tanımlanmaktadır. Her tanımlanan numarayı PSTN/GSM/GSM (SMS) şeklinde tercihlerde bulunabilirsiniz.

OPAX ARD575 Alarm Sistemi 

 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu