Alarm SistemleriGüvenlik Sistemleri

Sahte ( Dummy ) Caydırıcı Siren Nedir ?

Sahte sirenlerin özellikleri ve çeşitleri

Herkese merhaba bu yazımızda sizlere sahte siren özelliklerinden bahsedicez, dummy siren nedir, dummy sahte siren fiyatı ve avantajları nelerdir. 

Sahte ( Dummy ) siren nedir ?

Ev yada iş yerlerinde hırsızlığa karşı caydırıcı amaçlı olarak sahte siren kullanılır. Takılı olduğu yerde gerçek bir alarm sistemi kurulu algısı vermek için kullanılan ışıklı sirenlerdir. 

Online staış sitemizden sahte siren fiyatı ve modellerini inceleyebilir güvenle sipariş verebilirsiniz. 

Sahte sirenin sahte olduğu anlaşılır mı ?

Burada dikkat edilmesi gereken nokta siren sahtede olsa orjinal gerçek sirenle aynı tipte olması gereklidir. Sahte siren üzerinde ışık olmalı ve akü bağlantı özelliği olmalıdır. Elektrik kesildiğinde sahte siren çalışmaya devam etmelidir. Sahte siren gerçek sirenle birebir aynı dış görüntüye sahip değil ise sahte olduğu anlaşılır. 

Sahte siren hırsızları caydırır mı ?

Eğer kullanmakta olduğunuz sahte siren gerçek siren ile aynı dış görüntüye sahip ise, ışıkları yanıyor ise ve dummy siren içerisinde akü takılı ise hırsızlar bu sirenin sahte mi gerçek mi olduğunu anlayamazlar. Bu sayede sirenin takılı olduğu yerde alarm sistemi varmış gibi düşünürler öylece olası hırsızlık girişimini engellemiş olursunuz.  

Sahte Siren tanıtım videomuz 

Alarm sistemi kurulumu yaptırmadan önce 

Alarm Sistemi Kurulumu Yaptırmadan Önce

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu