CCTV Sistemleri

TopsView Programı İzleme Sorunu ve Çözümü

TopsView programı çalışmıyor

Herkese merhaba bu yazımda binlerce kişiyi mağdur eden TopsView programına ne olduğundan bahsedicem.

TopsView Programı Neden Kaldırıldı ? 

Yaklaşık bir yıl önce MVTEAM firmasının üretimini yapmış olduğu TopsView yazılımı ile çalışan dvr kayıt cihazlarının P2P ile internet üzerinden izleme özelliği çalışmaz oldu. Firma dvr kayıt cihazı kullanıcılarından P2P hizmeti için ücret talep etmeye başladı. Bir süre sonra ücret ödense de P2P özelliği kullanılamaz duruma geldi ve TopsView yazılımı Android market ve Apple store den tamamen kaldırılıdı.

Türkiyede’ki ithalatçı firmalar tarafından Programın yada P2P hizmetinin neden kaldırıldığı konusunda net bir açıklama yapılamadı.

Böyle bir durumu kimse beklemiyordu, kamera P2P izleme hizmetinin durdurulması ile Türkiye’de binlerce kişi mağdur oldu. İlk etapta çözüm olarak Bazı kullanıcılar ip adreslerini sabitlettirerek kamera görüntülerini izlemeye devam etti fakat programın tamamen Android market ve Apple store den kaldırılması ile TopsView devri tamamen son buldu.

TopsView Yerine Farklı bir kamera izleme programı kullanılabilir mi ? 

TopsView Yazılımlı dvr kayıt cihazı takan sektörden arkadaşlarımla yaptığım görüşmelerde çözüm olarak CamViews  programını kullandıklarını söylemişlerdi, fakat bu programda günümüzde artık Android market ve Apple store den kaldırılmış . Bu sebeplerden dolayı TopsView yazılımlı dvr kayıt cihazları sökülüp yerlerine P2P özelliği çalışan dvr kayıt cihazları ile değiştirilerek çözüm üretilebilmiş.

Çözüm olarak ne önerebilirim ? 

Maalesef ülkemizde topsview yazılımı ile çalışan dvr kayıt cihazı kullanıcılarına önerebileceğim en mantıklı çözüm dvr kayıt cihazlarını söktürüp P2P özelliği kapanmayacak bir marka dvr kayıt cihazı ile değiştirmeleridir. XMeye Yazılımlı bir dvr kayıt cihazı satın alırsanız aynı sorunu bir daha yaşamazsınız. Ben en iyi dvr kayıt cihazı satın almak istiyorum derseniz sizlere önerim Dahua Dvr kayıt cihazıdır.

DVR kayıt cihazı fiyatları ve modellerini www.teknikdepo.net online güvenlik sistemleri satış sitesi üzerinden güvenle sipariş verebilirsiniz. İstanbul içi kamera teknik servis hizmetimiz bulunmaktadır.

TopsView Cep Telefonu Programı indir ? 

Üretici firma web sitesinde TopsView Cep telefonu izleme programının 1.2 versiyon APK dosyası bulunmakta olup sabit ip ile bu program üzerinden kamera sistemi görüntülerini izleyebilirsiniz. Maalesef sadece android telefonlar için uygulama bulunmakta.

TopsView Yazılımı İndir 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu