Bağlantı ŞemalarıBilgi Bankası

Wisetech Alarm Bağlantı Şeması

WS-244 Alarm paneli bağlantı şeması

Merhaba bu yazımızda sizlere Wisetech WS 244 alarm kontrol paneli bağlantı şeması ve panel bağlantısı nasıl yapılır detaylı anlatımını inceleyebileceksiniz.

Panel Bağlantı Şema resmini büyütmek için resmin üzerine tıklayın 

Sizler için özel olarak çizmiş olduğumu wisetech alarm paneli bağlantı şemasındaki giriş klemens ve soketlerin ne işe yaradıklarını detaylı olarak aşağıda inceleyebilirsiniz.

Wİsetech Panel Akü bağlantı uçları : Panel kartı üzerinde sol tarafta bulunan beyaz sokete 12 volt 7 amper akü bağlantısı yapılır. Red + 12 volt Black – 12 volt giriş uçlarıdır. Akü bağlantı soketi panel kutusu içerisinde çıkmaktadır.

Wİsetech Panel AC giriş uçları : Alarm panelinin AC 16 volt besleme giriş uçlarıdır. Wisetech alarm panellerinde trafo kutunun içinde bağlı durumda olur.

Wİsetech Panel Bell çıkış ucu : Alarm panelinin programlanabilir ( PGM ) eksi tetik çıkış ucudur. Bu çıkış alarm esnasında eksi voltaj vermek için programlanır. Harici sirenin eksi tetikleme ucu buraya bağlanır. PGM1 ve PGM2 çıkışının aktif olması için programlamadan aktif edilmesi gerekir.

Wİsetech Panel Bell + C çıkış uçları : Alarm panelinin dahili siren 12 volt çıkış ucudur. Panel alarma geçtiğinde bu uçlardan DC 12 Volt akım verir. Panel alarmda değilken voltaj olmaz. Siren + tetik ucu Bell ucuna bağlanır.

Wİsetech Panel AUX +  C – çıkış uçları : Alarm panelinin DC 12 Volt besleme çıkış uçlarıdır. Panele bağlanan pır dedektör, tuş takımı, harici siren gibi dedektörlerin besleme uçları buraya bağlanır.

Wİsetech Panel Zone Giriş Uçları  : Alarm sistemine kablolu dedektör bağlanacak ise kullanılan manyetik kontak, pır dedektörü, harici siren sabotaj çıkış uçları, duman dedektörleri alarm çıkış uçları bu girişlere bağlanır. Wisetech alarm panelinde 8 zone girişi bulunmaktadır. 1 bölge girişine birden fazla pır dedektör, manyetik kontak yada duman dedektörü bağlanabilir.

Wİsetech Panel Telefon Hattı Giriş Uçları : Alarm panelinin müşteri telefonlarını araması yada merkezi gözlem istasyonuna bilgi göndermesi için sabit telefon hattı bağlantı giriş uçlarıdır.

Line giriş uçları : Sabit hat giriş uçlarıdır. Telefon hat üzerinde ADSL modem var iste Adsl splitter telefon çıkışı alarm paneli hat girişi

Phone çıkış uçları : Sabit hat telefona çıkış uçları. Alarm panellerinde hat bağlantısı girdi çıktı yapılmalıdır.

Tamper  : Panel kapak sabotajı bağlantısı giriş uçlarıdır.

Wisetech alarm programlama kılavuzu

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu