Bilgi BankasıVideolu Anlatımlar

XMEYE Dvr Kayıt Cihazı Kayıt İzleme ve Görüntü Yedek Alma

XMEYE Kamera Kayıt Cihazı Kayıt İzleme ve Kamera Görüntü Yedek Alma Nasıl Yapılır.

Herkese merhaba bu yazımızda XMeye yazılımlı dvr kayıt cihazı kayıt izleme ve dvr görüntü yedekleme nasıl yapılır bunu videolu olarak anlatıcaz.

XMeye dvr kayıt cihazında kayıt izleme nasıl yapılır?

İlk olarak dvr kayıt cihazına bağlı mause sağ tuşuna basıp ekrana gelen seçeneklerde kayıt izleme menüsünü seçiyoruz.  Dvr kayıt izleme menüsüne girebilmek için ekrana gelen kullanıcı adı şifre soran ekrana dvr kayıt cihazı şifresini girerek tamam tuşuna basıyoruz. Dvr şifresi doğru girildiğinde kayıt izleme menüsü açılıyor. 

Ekrana gelen dvr kayıt izleme menüsünde izlemek istediğimiz kamera numarasını seçiyoruz, sağ tarafta bulunan tarih kısmında istediğimiz tarihi seçiyoruz devamında alt tarafta açılan kısımda ekrana gelen yeşil alanda izlemek istediğimiz saati seçerek kayıt izlemeye başlıyoruz. 

XMeye dvr kayıt cihazı yedek alma nasıl yapılır? 

İlk olarak dvr kayıt cihazına bağlı mause sağ tuşuna basıp ekrana gelen seçeneklerde Ana Menü seçeneğini tuşluyoruz. Ana menüde kayıt izleme menüsüne giriyoruz. Kayıt izleme menüsünde Yedek Alma menüsüne giriyoruz. Dvr kayıt cihazından görüntü yedeklemesi için USB Disklimizi cihazın arkasındaki Usb Girişine takıyoruz. Usb diskin Fat 32 ile formatlanmış olması gerekiyor. Takılacak Usb disin 32 GB boyutunu geçmemesi gerekiyor.

DVR ekranında taktığımız USB Diski seçip sağ tarafta bulunan menüde yedeklemek istenilen kamera seçilir, başlangıç saati ve bitiş saati seçildikten sonra yedekleme işlemi başlatılır. Yedekleme işlemi bitince ekranda uyarı çıkar.  

Dvr kayıt cihazı görüntü yedeği alındığında alınan yedek pc de özel bir kayıt izleme programı ile izlenebilmektedir. Yedekleme alınırken kamera kayıt cihazı izleme programını otomatik olarak USB Diskin içerisine atar. 

DVR Kayıt cihazından uzun gün yedeği alınamaz, sadece olay anın yedekleri alınabilir. 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu