Bilgi BankasıCCTV SistemleriVideolu Anlatımlar

XMEYE Programı Cep Telefonu İzleme Ayarları Nasıl Yapılır

Xmeye yazılımlı dvr kayıt cihazı cepten izlemesi videolu anlatım.

Herkese merhaba bu yazımızda XMEYE cep telefonu izleme ayarları nasıl yapılır, dvr kayıt cihazı xmeye programına nasıl eklenir bundan bahsedicez.

Öncelikle dvr kayıt cihazının cep telefonundan izlenmesi için internete bağlı olması gerekir. İzleme yapacağımız cep telefonuna XMEYE programını Play Store yada Apple Storeden indiriyoruz.

DVR Kayıt cihazı internet ayarları asıl yapılır ? 

DVR kayıt cihazı ekranında sağ tuşladığınızda başlangıç sihirbazı yada hızlı kurulum menüsü ne girip çıkan seçeneklerde ileri diyerek network ayarları bölümüne gelip  ekrana gelen seçeneklerde hepsinin yeşil olduğunu görüyoruz. Eğer hata veriyor ise ağ ayarları menüsünden ip adresini DHCP olarak işaretleyip aynı işlemi tekrar yapıyoruz. Tüm seçenekler yeşil olduğunda  ileri diyerek QR Kod okutma bölümüne geliyoruz. XMEYE cep telefonu yazılımıza dvr kayıt cihazı QR kodunu okutup cep telefonu programına kamera cihazımız kayıt ediyoruz. 

Device Name : izleme noktasına isim veriyoruz. Buraya istediğimiz herhangi bir isim yazılabilir .

Serial Numaber / İp / Domain: Bu kısma ip adresi ile izleme yapılacak ise modem sabit ip adresi yada sabit ip adresi yok ise dvr kayıt cihazı P2P ıd adresi yazılmalıdır. Sabit ip ile izlenecek ise dvr kayıt cihazının modem üzerinde 80 ve 34567 nolu portları cihaz yerel ip adresine yönlendirme yapılmalıdır.

Port : Buraya dvr kayıt cihazı mobil izleme portu olan 34567 ( değiştirilmedi ise ) yazılmalıdır.

Username : DVR kullanıcı adı yazılmalıdır. Fabrikasyon kullanıcı adı admin dir.

Password : DVR kayıt cihazı şifresi yazılır. Fabrikasyon şifre boştur. Tüm gerekli alanlar doldurulduktan sonra OK tuşuna basılarak kayıt işlemi bitirilir. Kayıt işlemi bittiğinde ekrana gelen kayıtlı cihaz ismine tıklanarak izleme yapılmaya başlanır.

Kamera sistemi arıza ve ve yaşadığınız teknik sorunlar ile ilgili kamera teknik servis hizmetini için alarmservisi.com dan hizmet alabilirsiniz.

Kamera sistemini kablosuz internet ile çalıştırma yazımızda ilginizi çekebilir.

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu