Güvenlik SistemleriYangın Algılama Sistemleri

Yangın alarm butonu resetleme nasıl yapılır?

Yangın ihbar butonu resetlemesi nasıl yapılmalıdır?

Herkese merhaba bu yazımızda yangın alarm butonu resetlemesi nasıl yapılır, alarm durumuna geçmiş yangın ihbar butonu nasıl eski durumuna getirilir bunlardan bahsedicez.

Yangın alarm butonu nedir? 

Yangın ihbar butonu, yangın alarm sisteminin manuel olarak elle alarma geçmesi için kullanılan manuel aktif edilen butonlardır. Yangın butonu üzerindeki orta noktaya basıldığında buton alarma geçerek yangın alarm sistemi ötmeye başlar. 

Yangın alarm butonu nasıl resetlenir?

Yangın alarm butonlarında alarma geçen butonun eski konumuna getirilebilmesi için resetleme anahtarı giriş noktası bulunur. Resetleme anahtarı bu noktaya takılarak buton eski haline getirilir. 

Yangın ihbar butonu nasıl resetlenir videomuzu izleyebilirsiniz. 

Yangın alarm butonuna basıldığı nasıl anlaşılır? 

Yangın alarm butonlarında ön tarafta alarm durumunda basınız yazısı olan orta beyaz kısmın üzerinde bir sarı şerit bulunur. Alarma geçirilmiş ( basılmış ) butonda bu sarı şerit ortaya çıkar, yada sarı şerit yerine yangın alarm yazısı vardır, bu yazı basılmış butonda ortaya çıkar. Bazı yangın alarm butonu üzerinde alarm ledi bulunur, yangın butonuna basıldığında üzerinde kırmız alarm ledi yanar. 

Yangın alarm butonu nerelerde kullanılır?

Adresli yada konvansiyonel yangın alarm sistemlerinde yangın alarm butonu, katlarda çıkış kapıları, asansör önleri ve acil çıkış noktalının bulunduğu yerlere takılmalıdır. Yangın ihbar butonları el hizasında montaj edilmelidir. 

Bu yazılarımda ilginizi çekebilir 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu