Güvenlik SistemleriYangın Algılama Sistemleri

Yangın Alarm Sistemi Telefon Arama Modülü

Yangın alarm paneli telefon araması nasıl yaptırılır?

Herkese merhaba bu yazımızdan yangın alarm sistemi telefon arama modülü nasıl çalışır, yangın alarm paneli telefon arama modülü seçerken nelere dikkat edilmelidir bunlardan bahsedicez. 

Yangın alarm paneli telefon arama modülü 

Yangın durumunda sizin belirlediğiniz cep telefonlarına arama yapılabilmesi için takılacak telefon arama modülü 24 volt çalışma özelliğine sahip olmalıdır. Telefon ara modülleri PSTN ( Türk telekom hattı ) ile arama yapabilir bu nedenle telefon arama modülüne sabit hat bağlantı yapılmalıdır. Modül özelliğine göre 8 adet cep telefonuna alarm esnasında arama yapar ve telefon arama modülü içerisine kaydedilen ses mesajını dinletir, her marka 

Yangın Alarm Paneli GSM Telefon arama modülü 

Yangın alarm panelinin bulunduğu yerse PSTN hat yok ise telefon araması yaptırabilmek için GSM modülü kullanılmalıdır. GSM arama modülü içerisine takılan sim kart sayesinde alarm durumunda belirtilen telefonlar aranarak ses mesaj kaydı dinletilir. GSM arama modülünün takılacağı yerde Şebeke çekim gücü iyi olmalıdır. 

Yangın alarm paneli telefon arama modülü özellikleri nasıl olmalı

  • DC 24 Volt ile çalışmalıdır.
  • Minimum 6 adet numara arama özelliği bulunmalıdır
  • + ve – tetik girişi olmalıdır 
  • Dahili hat ile arama özelliği olmalıdır 

Yangın Alarm Sistemi Telefon Arama Modülü fiyatı 

Yangın alarm sistemlerinde kullanılan telefon arama modülü fiyatı teknik özelliklerine göre değişmektedir. Güvenlik sistemleri online satış sitemizden yangın alarm paneli telefon arama modülü fiyatı ve modellerini inceleyebilirsiniz. 

Telefon Arma Modülü Bağlantısı 

Yangın alarm panel telefon arama modülü bağlantısı yapılırken, panelde kuru kontak alarm çıkışı mutlaka olmalı, telefon arama modülü 12 volt ile çalışıyor ise modül beslemesi yangın paneli aküsünden yapılmalıdır. 

Yangın alarm sistemi Hırsız alarm paneli bağlantısı 

Günümüzde bir çok işletmede yangın alarm sistemi ile birlikte hırsız alarm sisteminde kullanılmaktadır. Yangın alarm panelleri üzerinde alarm röle çıkışı bulunur, bu röle çıkışından hırsız alarm paneline zone bağlantısı yapılır ise yangın alarm durumunda panel hırsız alarm panelin alarma geçirerek sizin belirlediğiniz cep telefonlarına yada Alarm izleme merkezine alarm bilgisini ulaştırabilir. 

Yangın alarm sisteminizin kurulu olduğu yerde hırsız alarm sisteminiz ver ise mutlaka yangın alarm panelinizin alarm çıkışını hırsız alarm paneline bağlattırın, bu sayede yangın alarmı çaldığında ilave bir modül takmadan alarm sistemi sizi arayabilir. 

Yangın alarm sistemleri ile ilgili diğer yazılarımız


 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu