Güvenlik SistemleriSeslendirme Sistemleri

Seslendirme Sistemi – Okul – Cami Seslendirme

Ses anons sistemleri

Bu yazımızda seslendirme ve anons sistemleri nedir, seslendirme sistemleri çeşitleri nelerdir, bunlardan bahsedecez, bu yazımızın sonunda ses sistemi özellikleri nelerdir detaylı olarak öğreneceksiniz.

Seslendirme ve anons sistemleri küçük mağaza ve iş yerlerinden tutunda çok katlı bina, alış veriş merkezleri ve fabrikalara kadar her türlü işletmede müzik yazını, anons ve acil durum seslendirmesi, çalışanların ve ziyaretçilerin doğru ve hızlı biçimde bilgilendirilmeleri, haberleşmenin sağlanması ve geri plan müzik yayını amacıyla kullanılmaktadır.

Seslendirme sistemleri kendi içinde farklı özellikte sistemlere ayrılır;

Okul ve Cami seslendirme sistemleri : Okul yada camilerde konuşma, ders başlangıçları ve bitişleri gibi zamanları melodili olarak bildirmek için kullanılır. Bu tür yerlerde hoparlör sayısı yüksek olduğu için Hat trafolu ses sistemleri kullanılmalıdır.

Mağaza seslendirme sistemleri : Mağazanıza taktıracağınız ses sistemi ile müşterileriniz alışveriş yaparken gün boyu iletişim halinde olabilirsiniz, ve mağazanızdaki indirimleri, mağaza hakkındaki kampanyaları ve fırsatları size özel hazırlanan Anons ve Jingle’larla müşterilerinize anında ulaştırabilirsiniz.

Acil anons seslendirme sistemleri : Topluluğa açık bulunan mekanlarda acil durum ve tehlike anonslarının sağlıklı olarak yapılabilmesi amacıyla kullanılırlar. Önceden hazırlanarak digital belleğe kaydedilen acil durum anonslarının, yangın ihbar santrali, gaz ve duman dedektörleri, deprem sensorleri vb. ile gerektiğinde modülün elle tetiklenmesi sonucunda, anons ve/veya müzik santralinin kapalı olması halinde dahi sistemi açarak ve varsa müzik veya anons yayınına göre öncelik alarak duyurulmasını sağlar.

Hat trafolu ve hat trafosuz olarak iki farklı tipte seslendirme sistemi bulunur Aşağıdaki yazımızda iki sistem arasındaki farkları detaylı olarak inceleyebilir ses sistemleriyle ilgi daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Hat trafolu ses sistemleri Hat trafosuz ses sistemleri

 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu