PDKS Sistemleri

Personel takip ( PDKS ) Programı

Personel takip ( PDKS ) Programı kurulumu ve özellikleri nelerdir ?

Herkese merhaba bu yazımızda işletmelerde personellerin giriş çıkış saatlerini takip edebilmek için kullanılan personel takip ( PDKS ) Programı alırken nelere dikkat edilmelidir, PDKS yazılımı özellikleri neler olmalıdır bunlardan bahsettik. 

Personel takip ( PDKS ) Programı nedir ? 

Personel giriş ve çıkışlarını takip etmek için bilgisayara kurulan programlara Personel takip ( PDKS ) programı denir. Yüz tanıma cihazı PDKS programına kurulum aşamasında tanımlanır, belli aralıklar ile tanımlanan yüz tanıma cihazından giriş ve çıkış kayıtlarını çekerek veri tabanına işler.

Program yüz tanıma cihazından gelen giriş çıkış bilgilerine göre personellerin işe giriş ve çıkış saatlerini, kaç saat mesai yaptıklarını ve ay sonu ne kadar maaş alacaklarını hesaplar ve maaş bordrosu olarak listeler.

Yeni nesil personel takip ( PDKS ) programı web tabanlı çalışma özelliğine sahip olup istenilen her bilgisayardan internet üzerinden giriş ve çıkışlar takip edilmektedir.

Ücretsiz olarak kullanılabilen  personel takip programı bulunmaktadır. Sizlere ücretsiz personel takip programını asla tavsiye etmiyorum, bunun sebebi yazılımda bir sorun yaşadığınızda kimseden destek alamazsınız. 

Personel takip programının stabil çalışması çok önemli 

Gerek bilgisayardan gerek yazılımdan kaynaklanan sorunların minimum olması bir personel takip programının çalışmasında çok önemlidir. Eğer program sürekli hata veriyor ve çalışmıyor ise yada yüz tanıma cihazından veri çekerken eksik veri alıyor ise  personel giriş çıkış takibi düzgün yapılamaz bu neden ile maaş ve mesai hesaplamaları yapılamaz. 

Personel takip sistemleri satış sitesi 

Yüz tanıma sistemi yazımızda ilgini çekebilir.

Parmak izi okuyucu sistemleri yazımızda ilginiz çekebilir 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu