DVR Şifre ResetlemeHizmetler

Dahua DVR & NVR Admin Şifre Resetleme Nasıl Yapılır

Admin menü giriş şifre sıfırlama

Bu yazımızda Dahua dvr ve NVR kayıt cihazı admin menü giriş şifre unutulmuş ise şifre sıfırlama işlemi nasıl yapılır detaylı olarak anlatacaz. 

Dahua DVR & NVR fabrikasyon şifresi nedir ?

Eski model Dahua kayıt cihazlarında fabrikasyon admin giriş şifresi admin dir Bu şifre değiştirilmiş ise kayıt cihazı ekranındaki tarih ve saate göre şifre resetleme işlemi yapılabilmektedir. 

Yeni Nesil Dahua DVR fabrikasyon şifrtesi nedir ? 

Yeni yazılımlı dvr ve nvr ayıt cihazlarında default şifre yoktur, kamera kayıt cihazı ilk kurulumunda başlangıç sihirbazı menüsü size şifre tanımlaması yaptırır.

Dahua DVR ve NVR Kayıt cihazı şifre sıfırlama yöntemleri 

Şifresi unutulmuş Dahua kayıt cihazı şifre resetlemesi için 4 farklı yöntem bulunur,

1- NVR kayıt cihazları ana kartında bulunan resetleme butonu ile ( Her modelde bu buton bulunmaz

  • DVR kayıt cihazı kapağını sökün ve DVR’ı enerji soketini çıkartarak kapatın;
  • DVR ana kartı üzerinde bulunan Reset düğmesini basılı tutun ve  DVR enerji soketini takarak kayıt cihazını açın;
  • Sıfırlama düğmesini 30 saniye boyunca basılı tutun kayıt cihazından ses gelecek ve cihaz açılacak. 
  • DVR fabrikasyon şifre ile başlar yeni bir admin hesabı şifresi oluşturabilirsiniz. 

2- Ekrandaki tarih ve saate göre şifre resetleme yöntemi 

Eski yazılımlı Dahua Dvr ve NVR kayıt cihazlarında şifre resetleme programı ile kayıt cihazı ekranındaki tarih saat girilerek geçici admin giriş şifresi oluşturulur. Bu şifre ile dvr menüsüne giriş yapılarak yeni şifre tanımlaması yapılır.

3 – Mail ve güvenlik soruları ile resetleme yöntemi 

  • Yeni nesil Dahua kayıt cihazlarında e posta yada güvenlik sorusu ile dvr şifre sıfırlama yapılabilir, şifre resetleme için mail adresi ve güvenlik soruları ilk kurulumda tanımlanmalıdır. 

  • Kurtarma e postası tanımlanmış ise şifre giriş ekranında, şifre yazdığımız bölümün yanında şifre resetleme bölümünü bulunur bu bölüme tuşlanarak dvr şifre resetleme menüsüne girilir. 
  • Cep telefonumuzdan DMSS dahua cep uygulaması açılır, uygulamada Ben bölümüne girilir. Ben bölümü içerisindeki araçlar bölümünde şifre resetleme seçeneğine basılarak QR Kod tarayıcı açılır. Tarayıcıya ekrana çıkan resetleme barkodu okutulur. DVR kayıt cihazı tanımlı şifre kurtarma mail adresimize kurtarma kodu gönderir. 
  • DVR ekranındaki kod girme bölümüne e postamıza gelen kod girilerek  yeni admin şifresi tanımlaması yapabiliriz. 

4- Yazılım yüklemesi yapılarak şifre resetleme 

Kurtarma e postasına ulaşamıyorsanız, yada cihaz internete bağlı değil ise son çare olarak dvr kayıt cihazı işletim sistemi yazılımı yeniden yüklenerek dvr kayıt cihazı şifre aması yapılabilir. Bu işlem için kayıt cihazının teknik servise gelmesi gerekmektedir. 

543 276 95 15 Nolu cep telefonu Whatsapp Numaramıza DVR Kayıt cihazı şifre sora ekran resmini atın 

Şifre soran resmi atıldıktan sonra Dahua Şifre Resetleme Programı ile teknik destek personelimiz sizlere geçici şifre sıfırlama kodu üretilerek kayıt cihazı şifresi fabrika ayarlarına döndürülüp yeni şifre tanıtılması sizlere telefonda destek verilerek yaptırılacaktır. 

Dvr kayıt cihazı şifre resetleme teknik destek bedeli 100 tl dir. Ödemenizi banka havalesi yada kredi kartıyla yapabilirsiniz.

Dvr kayıt cihazı şifre temin hizmetini sisteminizi kuran firmanın vermesi gerekir. Bu hizmeti bizden talep ederseniz karşılığında verdiğimiz hizmetin bedelini talep etmekteyiz. İstediğimiz ücret şifre için değildir, teknik destek hizmet bedelidir.

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu