CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

Kamera sistemi kurdurmadan satın almadan önce

Kamera sistemi kurduracaksınız bu yazımı mutlaka okumanız tavsiye ederim

Kamera sistemi kurulumu yaptırırken nelere dikkat edilmeli, kamera sistemi fiyatı, güvenlik kamerası kurulumu , Kamera sistemi kurdurmadan – satın almadan önce bunları bilmelisiniz

İlk olarak alınacak kamera sisteminin kurulacağı yer çok önemlidir, ihtiyaca yönelik güvenlik kamerası teknik özellikleri ve alınacak kamera sistemi ürünleri takılacak yere uygun olmalıdır. Örnek verecek olur isek bebek izlemesi için kurdurulacak bir kamera sistemi mutlaka ses alma ve ses verme özelliği olmalı ve kamera sağa sola ve aşağı yuları hareket etmeli ( PTZ Wifi ip kamera ) kablosuz özelliği sayesinde ev içerisinde kablo çekme olmadan kolaylıkla kurulumu yapılabilmelidir. 

Hangi marka güvenlik kamerası

Burada net bir marka vermek yanlış olur fakat internetten güvenlik kamerası satın alınırken markasın no name ürünlerden kaçınılmalı ve satıcıların ürünlerinde olmayan özelliklerini abartarak ürünlerini satmaya çalışmasına dikkat edilmelidir. 

Kamera sistemi alırken nelere dikkat edilmeli

Alınacak kamera sistemi teknik özellikleri sistemi oluşturan tüm ürünlerde önemlidir. Aşağıda sizler için dikkat edilmesi gereken noktaları sıraladık;

  • Güvenlik kamerası iç ortamda kullanılacak ise Dome tipi, Dış ortamda olacak ise bullet tip olmalıdır.
  • Dış ortamda kullanılacak kamer IP 65 Standartlarına sahip olmalı ve gece görüş mesafesi yüksek olmalıdır. 
  • DVR Kayıt cihaz kayıt özelliği H.265+ olmalıdır. 
  • 12 Volt besleme adaptörü mutlaka SMPS özellikli olmalı ve adaptörün kısa devre koruma özeliği olmalıdır. 
  • Kamera sisteminde kullanılacak CCTV kablo mutlaka bakır alaşımlı olmalı, CCA demir alaşımlı olmamalıdır. 
  • DVR kayıt cihazında P2P sabit ip adresi olamadan izleme özelliği olmalıdır ve hızlı bir servera bağlı olmalıdır. 

En iyi kamera sistemi ?

Bu sorunun cevabı, ihiticınızı görecek ve arıza yapmayan kamera sistemi en iyi kamera sistemi diyebiliriz. Dünyada en çok satılan güvenlik kamerası markası Haikon ve Dahua dır. Ülkemizde de ciddi bir pazar payına sahip bu iki marka dışında firmalar kendi ürünlerini kendi oluşturdukları markalar adı altında satabilir. 

Güvenlik kamerası sistemi fiyatı

Firmamızdan ihtiyacınıza yönelik en uygun güvenlik kamerası sistemini satın alabilirsiniz, güvenlik kamerası fiyatları ve ürün modellerini için satış sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Kamera sistemi kurlumu

Son olarak kamera sistemi kurulumu yapacak firmada önemlidir, size olmayan özelliği varmış gibi göstermesi, ürünlerin bağlantılarını düzgün yapmaması ve ürün kurulumundan sonra arıza yaşandığında kurulumu yapılan kamera sisteminin arkasında durması ve arızayı gidermesi çok önemlidir. 

İnernetten güvenlik kamerası alınır mı ?

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu