CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

İnternetten güvenlik kamerası alınır mı ?

Güvenlik kamerası alırken nelere dikkat edilmeli ?

Herkese merhaba bu yazımızda sizlere internet üzerinden güvenlik kamerası alınır mı ? İnternetten kamera sistemi almanın avantajları ve dezavantajları nelerdir detaylı olarak anlatıcaz. 

İnternetten güvenlik kamerası alınır mı ?

İnternetten güvenlik kamerası alacaksanız ürünün montajını kendiniz yapmalısınız, yada taşeron bir firma bulup kamera sistemi kurulumunu bu firmaya yaptırmalısınız bunu düşünerek kamera sistemi satın almalısınız, sorumuzun cevabına gelirsek internetten güvenlik kamerası alınır fakat dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var,  kamera sistemi alırken dolandırılmamak için dikkat etmeniz gereken önemli detaylar var. 

İnternetten kamera sistemi almamanızın iki büyük avantajı var;

1- Farklı marka ve modellerin fiyatlarını ve teknik özelliklerini karşılaştırarak en uygun fiyatlı kamera sistemini satın alabilirsiniz. 

2- Satın alacağınız güvenlik kamerası demo görüntüsünü izleyerek alacağınız ürünün kalitesini görebilirsiniz. 

İnternetten kamera sistemi satın almanın dezavantajları; 

1- Satın aldığınız kamera sistemi kurulumunu kendiniz yapmalı yada taşeron bir firmaya ücret ödeyerek kurulumu yaptırmalısınız. 

2- Art niyetli satıcılar tarafından sattıkları ürünlerin teknik özelliklerini abartmasından dolayı kalitesiz ürünleri satın alabilirsiniz.,

3- Satın aldığınız ürünün kurulumu ve teknik desteği alamama ihtimaliniz çok yüksek, ayrıca ileriki dönemlerde ürünler arızalandığında garanti için satın aldığınız firmaya ulaşamayabilirsiniz. 

Kamera sistemi online satış sitesi

İnternetten güvenlik kamerası alırken nelere dikkat edilmeli ?

İlk olarak satın alacağınız kamera demo görüntüsü var mı, kamera görüntü çözünürlüğü ve kamera görüntü kalitesi iyi mi kontrol edilmeli. 

Abartılmış teknik özellikler maalesef bir çok satıcının yaptığı bir satış taktiği. Ürünlerde abartılmış yada olmayan teknik özellikleri ekleyerek kalitesi ürünleri sizlere satmaya çalışırlar.  Örnek verecek olursan 3 megapixel sony lensli kamera  ibaresini gördüğünüzde satıcı aslında sizi kandırmaya çalışıyor çünkü güvenlik kamerasında lens çözünürlüğü 3 mp olmaz. 

İnternet üzerinden ucuz güvenlik kamerası alırken kalitesi işinizi görmüyecek kısa sürede arızalanacak  bir kamera sistemi satın aldığınızda paranızla rezil olursunuz. 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu