Videolu Anlatımlar

Paradox alarm sistemi kullanımı l Paradox alarm servisi

Paradox alarm sistemleri nasıl kullanılır ?

Herkese merhaba bu yazımızda paradox alarm sistemi kullanımı hakkında bilgiler verecez. Paradox alarm kurma – kapama ve alarm görme işlemleri nasıl yapılır detaylı olarak anlattık. 

Paradox alarm sistemi kullanımı

Evinizde yada iş yerinizde kullanmakta olduğunuz paradox marka alarm sistemi kullanım hakkında sizler için hazırladığımız videomuzda alarm sistemi nasıl kurulur, alarm sistemi nasıl devre dışı bırakılır ve diğer alarm özellikleri detaylı olarak anlatılmıştır. 

Paradox alarm servisi

Çalışmayan yada arıza oluşmuş paradox alarm sistemleri için firmamızdan paradox alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Teknik servis hizmeti paradox alarm sistemi kurulumunda deneyimli ekip tarafından verilmektedir. 

AlarmServisi.com Paradox alarm sistemi yetkili servisidir. Alarm sistemi arıza ve bakım işlemi Paradox alarm sistemi kurulumunda deneyimli teknik personel tarafından yapılmaktadır. Firmamız tarafından verilen Paradox alarm servisi hizmeti garantilidir. Ev yada iş yeri alarm sistemi arızalarında profesyonel teknik servis ekibimiz tarafından yaşadığınız arıza ve sorunlar giderilir. Alarm servisi için gelen teknik ekip, belirtilen arıza dışında sistemin bakım ve genel kontrolünü ücretsiz olarak yapmaktadır.

TEL : 0850 308 33 48 GSM : 0538 020 02 72

Paradox Alarm Arıza ve Çözümleri

Paradox Alarm sisteminde Elektrik kesintisinde alarm ötüyor.

Paradox Alarm Paneli içerisinde bulunana akü bitmiş durumda olabilir.

Arıza Çözümü : Alarm paneli içerisinde bulunun akü değiştirilmelidir.

Paradox Alarm sisteminin kendi kendine yanlış alarm ( Fake Alarm ) veriyor.

Alarm sisteminde en çok yaşanan sorunların başında sistemin kendi kendine ötmesi ( yanlış alarm vermesi ) denilebilir. 

Arıza Çözümü : Alarm sisteminde takılı bulunan dedektörlerden biri arızalanmış olabilir, arızalı dedektör tespit edilip değiştirilmelidir.

Paradox Alarm çaldığında cep telefonuma arama gelmiyor, alarm sistemi aramıyor.

Alarm sistemi sabit telefon hattı ile belirlediğiniz cep telefonu numaralarını arayabilir, alarm panelinize telefon hattı bağlı ise belli aralıklarla mutlaka alarmı çaldırıp arama testi yapın.

Arıza Çözümü : Alarm paneline bağlı telefon hattı çalışmıyor yada kablo bağlantısı çıkmış olabilir. Alarm paneline bağlı telefon hattına telefon makine bağlanarak test edilmelidir.

Paradox Alarm sistemi kurma şifresini unuttum yada bilmiyorum.

Uzun süre kullanılmayan alarm sisteminde kurma şifresi unutulabilir, şifrenizi mutlaka not alın.

Arıza Çözümü : Alarm sistemi şifresi unutulmuş ise alarm sistemi markasına göre programlama menüsünden kullanıcı şifresi görüntülenebilir, panelde bu özellik yok ise panel resetlenip tekrar programlanarak şifre fabrika ayarlarına döndürülebilir.

Paradox Alarm sistemim şifreyi doğru girdiğim halde kurulmuyor.

Evinizde yada iş yerinizde açık kapı var ise ekranda hangi bölgenin açık olduğu numaralar ile gösterilir, tuş takımı üzerinde açık bölgeleri görebilirsiniz. 

Arıza Çözümü : Alarm sistemlerinde açık bölge varsa şifre girildiğinde sistem kurulmaz. Açık kapı yada cam var mı kontrol edilmeli, yok ise sisteme bağlı alarm dedektörlerinden biri arızalanmış olabilir, bu dedektör tespit edilip değiştirilmelidir.

Verilen Paradox Alarm Teknik Servis Hizmetleri

Paradox Alarm paneli akü değişimi 

Paradox Alarm sistemi devreye alma

Paradox Alarm Demontaj – Montaj hizmeti 

Paradox Alarm sistemi periyodik bakım hizmeti

Paradox Alarm Sistemi Satışı 

Alarm takip merkezi hizmeti 

Paradox Alarm Arıza Durumunda Ne Yapılmalı?

Alarm sistemi arızası esnasında kullanıcılar çok zor durumda kalabilir. Alarm sisteminizde arıza yaşamak istemiyorsanız mutlaka 2 yılda bir periyodik bakımını yaptırın. Bazı alarm arıza durumlarını kendiniz de çözebilirsiniz, bazı arızalarda paradox alarm teknik servisi ile görüşüp yerinde teknik servis hizmeti almanız gerekir. 

Paradox Alarm Servis Ücreti

Paradox alarm teknik servis ücreti alarm sisteminin kurulu olduğu semt ve arıza bilgisi alındıktan sonra telefonda belirtilecektir. Detaylı bilgi için AlarmServisi.com müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu