CCTV SistemleriGüvenlik SistemleriVideolu Anlatımlar

DVR Kayıt cihazı kayıt yapmıyor

Kamera sistemi neden kayıt yapmaz ?

Herkese merhaba bu yazımızda sizlere dvr kayıt cihazı kayıt yapmıyor sorunun nedenlerinden bahsedicez. Kamera kayıt cihazı neden kayıt yapmaz, dvr kayıt sorunu için nasıl çözüm üretilir.

Öncelikle dvr kayıt cihazları içerisine takılan harddisklere kayıt yapmaktadır, kayıt saklama süresi Dvr içerisine takılan harddiskin kapasitesine göre kayıt süresi değişmektedir.

DVR kayıt cihazları içerisine Yeni nesil Dvr kayıt cihazları için üretilmiş video kayıt diski takmanız tavsiye ederim.

DVR Kayıt cihazı neden kayıt yapmaz ? 

DVR kayıt cihazlarının kayıt yapmama arızasının 3 farklı sebebi bulunmaktadır.

1- DVR Kayıt cihazı adaptörü ;  DVR Kayıt cihazlarının içerisinden genellikle şebeke elektriği ile çalışmasını sağlayan 12 volt 2 amper adaptörler çıkar. Bu adaptörler zamanla 2 amper akım değerini kaybeder. Adaptörün akım değeri düştüğünde kayıt cihazı adaptörü Harddiski besleyemez. DVR çalışmaya devam eder hard disk çalışmaz, bundan dolayı DVR Kayı cihazı kayıt yapmaz.

2 – DVR içerisindeki harddisk arızalanması ; Harddisklerinde belli bir çalışma ömrü olduğu için dvr kayıt cihazı içerisine taktığınız harddisk zamanla sürekli çalışmaktan bozulabilir.

3-DVR Kayıt cihazı ana kart arızası ; Çok nadir olsa da karşılaştığımız durumlardan biri de dvr kayıt cihazı ana kartı arızalandığı için kamera sistemi kayıt yapmaz.

DVR Kayıt cihazı kayıt yapmıyor ise ; Benim size tavsiyem ilk olarak dvr kayıt cihazı adaptörünün değiştirmenizdir. DVR kayıt cihazına 12 Volt 3 amper bir adaptör takarak kamera sistemi kaydının başlayıp başlamadığını kontrol edebilirsiniz. Kayıt başlamadı ise Cihaz içerisinde takılı olan harddiskiniz arızalanmış olabilir. Sağlam olduğundan emin olduğunuz bir disk takarak dvr kayıt cihazının kayıt yapmaşa başlayıp başlamadığını kontrol edebilirsiniz. 

DVR kayıt cihazına başka disk taktığından HDD menüsünden mutlaka diski formatlamalısınız 

Kamera sistemi arızaları için alarmservisi.com dan teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

TEL : 0850 308 33 48 GSM : 0538 020 02 72

Sizler için hazırlamış olduğumuz kamera sistemi kayıt yapmıyor videomuzu izleyebilirsiniz.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir ? 

Kamera sistemi arıza ve çözümleri 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu