CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

Kamera Sistemi Disk Seçimi Nelere Dikkat Edilir ?

DVR Kayıt cihazı Disk Seçimi

Herkese merhaba bu yazımızda kamera sistemi disk seçimi yapılırken nelere dikkat edilmeli, dvr kayıt cihazı içerisine takılacak Harddisk özellikleri neler olmalı bunlardan bahsettik.

Günümüzde dvr kayıt cihazları için üretilmiş özel diskler bulunur, bu diskler kayıt cihazlarının 7 – 24 çalışması için özel olarak tasarlanmıştır bu sayede daha uzun ömürlü kullanılır. 

Güvenlik kamerası görüntüleri DVR kayıt cihazı içerisine takılan Harddisklere yapılır, bu disklere kamera görüntüleri sürekli kayıt edilir. Bundan dolayı dvr içerisine takılan disk sürekli yazma ve silme özelliğine sahip olmalıdır. 

Kamera sistemi kayıt özelliği nasıl çalışır ?

DVR kayıt cihazları kamera görüntülerini içine takılan diske şifrelenmiş ve sıkıştırılmış bir formatta kayıt eder. Disk kapasitesi dolduğunda eski görüntüleri silerek yeni görüntüleri kayıt etmeye devam eder bu sayede disk kapasitesi kadar kayıt süresi saklanır. 

Örnek verecek olur isek kamera görüntüleri 6 gün kaydediliyor ise 7 gün 1 günün kaydı silinerek sürekli 6 gün geriye dönük kayıt saklanmış olur. 

DVR Kayıt cihazı içerisine hangi marka disk takılmalıdır ?

Benim sizlere tavsiyem kayıt sistemi için özel üretilmiş WD Purple serisi yada Segate SkyHawk serisi harddisk kullanmanızdır. Bu marka diskler kamera görüntü kaydı için özel olarak üretilmiş olup normal disklere göre daha uzun ömürlü çalışmaktadır.

DVR Kayıt cihazı kayıt yapmama sorunuyla ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederim. 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu