CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

Kamera sisteminin kayıtta olduğunu nasıl anlarız ?

Kamera sisteminiz kayıt yapıyor mu ?

Kullanmakta olduğunuz kamera sisteminin kayıtta olduğunu nasıl anlarız, dvr kayıt cihazı kayıt yapıyor mu ? yapmıyor mu ? nasıl kontrol ederiz. 

Kamera sisteminin kayıtta olduğunu nasıl anlarız ?

DVR kayıt cihazına bağlı ekranda kamera sisteminin kayıt yapıp yapmadığını gösteren işaretler bulunur. Bazı modellerde kaset işareti, bazı modellerde ekranda kırmızı rec işareti gibi kayıt uyarıları çıkar.

Bu uyarı çıkmıyor ise kamera sistemi kayıt yapmıyordur. 

DVR Kayıt cihazına ekran bağlı değil ise

Kamera sisteminde monitör bağlı değil ise, anlık izlemeyi telefondan yada bilgisayardan izliyorsanız kamera sisteminin kayıt yaptığını anlamak için geçmişe yönelik kayıt izleme yaparak kontrol edebilirsiniz. Günde 1 dk nızı bu iş için ayırarak kamera sistemi kayıt kontrolünü kolayca yapabilirsiniz. Yazımızın devamında farklı markaların cep telefonundan kayıt izlemesi nasıl yapılır yazılarımızın linklerin ekledik. 

Kamera sisteminin kayıtta olduğunu kontrol etmez isek !!!

Kullanmakta olduğunuz kamera sistemi belki 1 defa işinize yarayacak ama dvr kayıt yapmıyor böyle bir durumda kurdurduğunuz kamera sisteminin hiç bir anlamı olmaz. Günlük kamera sistemi kayıt kontrolü yapmaz isek ihtiyacınız olduğunda yada bir olaya bakmak istediğinizde görüntüleri seyredemezsiniz.

Cep telefonundan kamera kaydı izleme yazımızda ilginizi çekebilir 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu