Alarm SistemleriGüvenlik Sistemleri

Alarm Sistemi GSM Arama Modülü 2G Sorunu

2G Özellikli GSM arama modülleri artık çalışmıyor !!!!

Herkese merhaba bu yazımızda sizlere alarm sistemlerinde kullanılan GSM Arama modülü 2G çalışmama sorunundan bahsedicez, GSM telefon arama modülü neden çalışmıyor detaylı olarak anlatıcaz. 

Alarm Sistemlerini Bekleyen Büyük Tehlike !!!!

Günümüzde aktif olarak kullanmakta olduğunuz GSM arama modüllerinin çoğu 2G Şebeke çalışma özelliğine sahiptir, 3G desteği yoktur. GSM opertaör firmaları şebeke altyapılarında 2G çekim özelliğini bitirmeye başlamaktadır bundan dolayı 2G destekli GSM telefon arama modülleri çalışmamaya başlamaktadır. 

Son zamanlarda bir çok son kullanıcı müşterimizden ve teknik destek danışmanlığı verdiğimiz bayilerden sorunsuz çalışın GSM arama modüllerinin artık çalışmadığı, şebekeye bağlanamadığı bilgisi gelmeye başlamıştır. 

GSM Arama Modülünüz Çalışıyor mu ? 

Alarm sisteminizde GSM arama modülü kullanıyorsanız ve bu modüller 2020 öncesi alınmış ise 3G desteği olamayabilir, bundan dolayı GSM modülünüzün çalışıp çalışmadığını mutlaka test etmelisiniz, hırsızlık durumunda alarm sisteminiz sizi aramaya bilir. 

2G GSM Arama Modülü Kullanıcıları Ne Yapmalı ?

2G özellikli GSM / GPRS telefon arama modülü kullanıyorsanız en kısa sürede 3G Destekli GSM / GPRS alarm sistemi arama modülü ile değiştirmeniz gerekmektedir, değiştirmezseniz bir süre sonra gsm arama modülünüz şebekeye bağlanamayacaktır bu nedenle alarm sisteminin haberleşme yapamayacaktır. 

3G / 4G Destekli GSM Arma Modülü Fiyatı

Alarm sistemleri için üretilmiş olan yeni nesil 3G / 4G özellikli GSM ve GPRS arama modüllerini online satış sitemizden inceleyebilir, ihtiyacına uygun telefon arama modülünü online sipariş verebilirsiniz. 

Bu yazımızda İlgini Çekebilir

Alarm sistemi arıza ve çözümleri 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu