CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

BNC Konnektör Bağlantısı Nasıl Yapılır? BNC Modelleri

Metal BNC Bağlantısı nasıl yapılır? Hazır BNC Konnektör Nasıl Bağlanır?

Herkese merhaba bu yazımızda BNC konnektör bağlantısı nasıl yapılır, Hazır BNC konnektör nasıl eklenir, CCTV Kablo bnc bağlantısı yaparken nelere dikkat edilmelidir. 

Güvenlik kamerası bağlantısında kullanılan BNC konnektör bağlantısı yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır, BNC konnektör düzgün bağlanmaz ise kamera görüntülerinde gidip gelmeler olur. 

BNC Konnektör Bağlantısı Nasıl Yapılır? 

BNC Konnektör Çeşitleri Nelerdir? 

Üç farklı tip BNC konnektör bulunur. Metal BNC konnektör, Hazır kablolu BNC konnektör, Yaylı BNC konnektör. Modellerin birbirlerine göre farklı avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. 

Metal BNC Konnektör 

 

Eski tip annen bağlantı soketine benzeyen metal BNC konnektörler kamera bağlantısı için en çok kullanılan BNC konnektör modelidir. Şase ve canlı uç kablolarının kısa devre olmaması için düzgün bağlanmalıdır. 

 

 

Hazır Kablolu BNC Konnektör

Hazır kablolu bağlantıya sahip olan Kablolu BNC konnektör uçları ek yapılarak bağlanır, bu neden ile eklerde zaman ile oksitlenme olur. Hazır BNC kablo kalitesi önemlidir. Hazır BNC konnektörlerde kamera tarafı için power soketli kablo, dvr arkası için sadece bnc olan kablo modeli kullanılmalıdır. Kablolu bnc konnektör bağlantısı yapılırken renkler doğru bağlanmalı ve kabloda kısa devre olmamasına dikkat edilmelidir. 

Yaylı ( Sıkmalı ) BNC Konnektör 

Yaylı BNC konnektörler arkalarında bulunan yay sayesinde rahat hareket ettirilebilin BNC konnektör modelidir. 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu