Alarm SistemleriGüvenlik Sistemleri

RXR Kablosuz alarm sistemleri

RXR Marka kablosuz alarm sistemleri röportajımız.

Herkese merhaba bu videomuzda RXR Kablosuz alarm sistemleri özellikleri ve RXR alarm ürünleri hakkında INOX firması ile yaptığımız röportaj ve ürün özelliklerinden bahsettik. 

Ülkemizde alarm sistemleri sektöründe ciddi bir pazar payına sahip olan kablosuz alarm sistemleri sektöründe her geçen gün yeni markalar Türkiye pazarına yeni giriş yapmaktadır. RXR marka kablosuz alarm sistemleri Ülkemizde yeni satışa başlayan RXR kablosuz alarm sistemlerini sizler için inceledik. 

Özellikle evlerde tercih edilen kablosuz alarm sistemleri kurulum aşamasında kablo bağlantısı olmaması sayesinde ev kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. Kablosuz alarm sistemleri avantajları ve dezavantajları nelerdir bunlardan bahsedelim. 

Kablosuz alarm sistemleri avantajları 

  • Kablosuz çalışma özelliği sayesinde kurulum aşamasında kırma dökme olmaz 
  • Teknik özelliğine göre uzun mesafelerde çalışma imkanı vardır
  • Bazı marka ve modellerde kurulumcu bir firma olmadan kolayca son kullanıcılar da alarm sistemi kurulumu yapabilir. 

Kablosuz alarm sistemi Dezavantajları

  • Kablolu alarm sistemlerine göre kablosuz alarm sistemi kurulumu daha maliyetlidir. Kablosuz dedektör ve alarm paneli ürünleri kablolu sitemlerin 3 yada 4 katı daha pahalıdır. 
  • Kablosuz dedektörler pil ile çalışmakta olup yılda 1 yada 2 yılda bir ( marka modele göre ) pil değişimlerinin yapılması gereklidir. Not : Bu pilleri kendinizde değiştirebilirsiniz. 
  • Bazı model kablosuz alarm sistemleri jammer ile devre dışı bırakılabilir bu da güvenlik açığı oluşturmaktadır.

Alarm sistemi kurulumu yaptırmada önce 

 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu