CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

Video Balun Nedir ? – Video Balun Nasıl Bağlanır

Cat 6 Kablo ile kamera görüntüsü nasıl çalıştırılır

Herkese merhaba bu yazımızda video balun nedir, video balun çeşitleri nelerdir, nasıl bağlanır bunlardan bahsettik. 

Cat 6 kablo ile güvenlik kamerası görüntüsü taşımak için video balun cihazları kullanılmaktadır. Farklı tip ve özelliklerde video balun bulunur. 

Video Balun Nedir ? – Video Balun Ne İşe Yarar ?

Analog HD Güvenlik kamerası görüntüsünün Cat 6 kablo ile çalıştırılması için video balun cihazları kullanılır. Analog HD Kamera sistemlerinde kamera kablosu olarak 2+1 yada 4+1 cctv kablo kullanılmalıdır., bazı yerlerde cctv kablo yerine Cat 6 kablo çekildiğinde görüntülerin çalıştırılması için video balun kullanılmalıdır. 

Video Balun Çeşitleri nelerdir ?

İki farklı tip video balun bulunur, aktif ve pasif video balun, çalışma mesafesine göre cihaz özellikleri değişmektedir. günümüzde ithalatçı firmalar aktif balun getirmemektedir. 

Pasif Video Balun 

Pasif video balunlar ortalama 100 metre mesafelerde çalışır, kamera beslemesi için DC 12 volt voltajında cat 6 kablo ile taşınması gerekir. 

Aktif Video Balun 

Uzun mesafelerde Cat 6 kablo ile kamera görüntüsünün taşınabilmesi için kullanılır. DC 12 volt kamera besleme için ayrıca kablo çekilmelidir. 

Video Balun Fiyatı 

Güvenlik sistemleri online satış sitemizden video balun fiyatı ve modellerini inceleyebilir, güvenle sipariş verebilirsiniz. 

CCTV Test Cihazı Monitörü – Kamera Test Cihazı

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu