CCTV SistemleriGüvenlik Sistemleri

DVR & NVR Gmail Mail Gönderme Sorunu ve Çözümü

DVR Kayıt Cihaz Mail Göndermeyi yapmıyor ise çözümü bu yazımızda

2022 yılının 10 ayından sonra Gmail DVR, NVR yada ip kameraların gmail alt yapısı ile mail gönderme özelliğini kapattı yani dışarıdan bu tür cihazların gmail servera bağlanıp email gönderme işlemini iptal etti, bundan dolayı bir çok dvr yada nvr kayıt cihazı email gönderme hizmeti çalışamaz hale geldi. 

DVR & NVR Gmail Mail Gönderme Sorunu Çözümü

Gmail bu hizmetini kapattıktan sonra mail gönderme sorununa çözüm web sitenizin alan adı ile oluşturulmuş bir mail adresini yada Hotmail, Outlook gibi ücretsiz mail hizmeti veren bir hizmetin SMTP mail hizmetini kullanabilirsiniz. Bu sayede kamera sistemi arıza yada alarm durumunda mail gönderebilir. 

Videomuzda detaylı olarak bu ayarların nasıl yapılacağını gmail mail gönderme sorunun nasıl çözeceğinizi sizler için anlattık

Kamera sistemi neden mail gönderir ?

Kamera sisteminde güvenlik kamerası görüntülerinin kayıt ve izlenmesi için kullanıla DVR yada NVR kayıt cihazları disk arızası, kamera görüntülerinin gitmesi yada hareket algıladığında haber vermesi için mail gönderme özelliği vardır, yakın zamana kadar gmail ile mail göndermesi yapabilen dvr kayıt cihazlarında hotmail hesaplarınızı yada firma mail hesaplarını kullanabilirsiniz. 

Kamera sistemi internet olmadan çalışır mı yazımızda ilginizi çekebilir. 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu