Alarm SistemleriGüvenlik Sistemleri

Paradox alarm arıza ( TBL ) ışığı yanıyor 

Paradox alarm arıza ve çözümleri

Merhaba bu yazımızda Paradox alarm sistemi tuş takımı üzerinde TBL ışığı yanıyor ise ne yapılması gerekiyor, paradox alarm arıza görme ve alarm arıza çözümlerinden bahsedicez.

Paradox Alarm sisteminizde TBL ışığının yanıyorsa alarm sisteminizde arıza vardır. 

Alarm sisteminde yaşana arıza esnasında kullanıcılar çok zor durumlarda kalabilir. Alarm sistemi arızası hızlı bir şekilde giderilmelidir, arıza giderilmez ise evinizde yada iş yerinizde güvenlik açığı oluşacağında istenmeyen durumlar ile karşılaşıla bilinir.

Tuş takımı üzerinde TBL tuşuna basılarak Paradox alarm arıza görme menüsüne girilir. takımı Yaşana arıza durumu görüldükten sonra CLEAR tuşuna basılarak arıza görme menüsünden çıkılır.

Alarm sisteminde bu durum normal değildir, alarm sisteminizde bir arıza durumu söz konusu olup Paradox alarm servisi tarafından arızanın giderilmesi gerekmektedir.

Paradox alarm sistemi arızaları için alarmservisi.com dan teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

TEL : 0850 308 33 48 GSM : 0538 020 02 72

Paradox alarm arıza kodları

Alarm sistemlerinde TBL arıza ışığı yanıyor ise yaşana arızanın ne olduğunu öğrenebilmeniz için anlatacağım işlemleri yapmanız gerekir.

TBL ışına basın, arızanın durumuna göre bölge ışıkları yanacaktır.

Yana bölge ışıklarının bir arıza anlamı vardır. Aşağıdaki tabloda arıza sebebini görebilirsiniz.

En çok yaşanan paradox alarm arıza ve çözümleri

TBL ışığına bastığınızda 8 yanıyor ise Alarm panelinin tarih saat ayarı sıfırlanmış demektir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bu tarih saat ayarı sadece alarm sisteminin tamamen kapanmasından dolayı olur. TBL tuşuna bastığında 8 ile birlikte 2 de yanabilir, 2 no lu ışık yanıyor ise alarm paneli aküsü arızalanmış demektir. Elektrik kesintisinde alarmınız ötüyor ise yada uzun süreli elektrik kesintisinde alarmını kapanıyor ise alarm aküsü bitmiş yada iyi durumda değildir. Alarm aküsünün değişmesi gerekir.

Kablosuz paradox alarm sistemi kullanıyor iseniz TBL ışığına bastığınıza 1 nolu ışık yanıyor ise alarm sistemine bağlı kablosuz dedektörlerde pil bitmesi yaşanıyor demektir. Paradox kablosuz alarm dedektörleri pilleri 2 yılda 1 değiştirlmelidir. Tekrar 1 e basarak hangi dedektörün pilinin bittiği görülebilir. Benim tavsiyem tüm dedektörlerinin pilini değiştirmenizdir. Yakın zamanda diğer dedektörlerinde pilleri bitecektir.

Paradox alarm arıza kodları ve anlamları 

Bu yazımızda ilginizi çekebilir. 

 

Ümit Özalp

1999 Yılından beri elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Genesis Güvenlik, Teknik Depo, Alarm Servisi Kurucusu. Elektronik Güvenlik Sistemleri Eğitmeni.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu